Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Chakan

Chakan: The Forever Man

08.12.1992
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Chakan je klasická akční plošinovka, vytvořená podle stejnojmenné komiksové série. V době vydání se svým temným příběhem i celkovou stylizací působila v silném kontrastu s tehdejším trendem rodinných her. Titul vyšel exkluzivně pro herní konzole Sega a stejná společnost se tak postarala i o vydání.

Hlavní postavou je válečník Chakan, který se považuje za nejlepšího šermíře světa a prohlásí, že by jej v souboji neporazila ani sama Smrt. Smrt se však náhle skutečně objeví a nabídne mu, že když ji opravdu dokáže porazit, zajistí mu věčný život. Pokud ovšem prohraje, bude jí muset navěky sloužit. Po několikadenním boji pak Chakan smrtku skutečně porazí a ta ho následně učiní nesmrtelným. Zároveň jej ovšem odsoudí k věčnému putování po světě, dokud z něj nevymýtí všechno nadpřirozené zlo.

Na začátku hry se hráč vždy objeví v centrále, odkud vedou cesty do čtyř oblastí pojmenovaných podle základních elementů: Voda, Země, Vzduch a Oheň. Každá oblast pak má tři levely, kterými hráč musí projít. Přestože je postava Chakana nesmrtelná, má určitý počet životů a při jejich vyčerpání je poslána zpět do centra, odkud se může vrátit na začátek právě hraného levelu. Na průchod celé oblasti pak má hráč také časový limit, symbolizovaný přesýpacími hodinami. Pokud nestihne projít oblast v tomto limitu, musí ji celou opakovat. Po prvním vyčištění všech oblastí je pak Chakan vyslán zničit ještě elementární zla a celá hra se tak za stejných pravidel opakuje, ovšem se stíženou hratelností.

Základní zbraní jsou zde dva meče a postupem hrou se zpřístupňují další, jako třeba vystřelovací hák nebo kladivo. Zbraně také slouží i k otevírání nových cest. Sbírat se dají také lektvary, které umožňují Chakanovi zesilovat své schopnosti za pomoci živlů. Proti hrdinovi stojí různé nestvůry a na konci každé oblasti pak čeká závěrečný boss.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.