Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Centurion: Defender of Rome

29.05.1990
18.03.1991
1991
listopad 1993
72
32 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Tahová strategie s bitvami a mezihrami v reálném čase zasazená do dob starého Říma (konkrétně začíná roku 275 př. n. l.).

Jako římský vojevůdce v tahové části formujete a přesouváte legie a loďstvo, nastavujete parametry své politiky v provinciích apod. Pokud dojde na bitvu, odehrává se v reálném čase, kdy v rámci jedné obrazovky udělujete pokyny svým izometricky zobrazeným jednotkám a pozorujete destrukci nepřítele.

Dále hra obsahuje několik dalších herních módů, kdy se můžete zúčastnit gladiátorských zápasů nebo vyhrát peníze v závodě na vozech. I tyto dílčí hry mají svůj význam. Není např. radno nechat dlouho žít gladiátora jménem Spartacus...


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Tahovky určitě nejsou úplně můj nejoblíbenější žánr, no v rámci doplnění mezery staroušků jsem do toho římského vojevůdcovského boje šel a nebylo to úplně marné. Destrukce nepřátelských vojsk v rámci bitev docela slušná, můžete si vyzkoušet v gladiátorksé zapásy nebo vydělat zláťáky v závodech vozových spřežení - 60 %
+6
  • PC 70
Hráli jste Rome: Total War? A líbil se vám?
Pokud jsou odpovědi kladné, pak určitě vyzkoušejte tuhle stařičkou hru. Rome (potažmo celá série TW) je v podstatě přesná kopie tak, jak se po 15 letech sluší.

Centurion to je zkrátka parádní hratelnost a dobrý mix TBS s RTS.

Pro: herní systém

+3 +4 −1