Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Castle of the Winds: A Question of Vengeance

1993
73
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Castle of the Winds (CotW) je RPG viděné z pohledu shora, které je rozděleno na dvě epizody - první s podtitulem A Question of Vengeance byla vydána jako shareware a druhá (Lifthransir's Bane) již jako placená hra. CotW bylo vyvinuto pro Windows 3.x, což díky grafice poznáte na první pohled. Hra totiž běží v okně a používá klasická dialogová okna a nabídky tohoto operačního systému.

Na začátku investujete několik počátečních bodů do 4 vlastností (síly, inteligence, konstituce a obratnosti), které (logicky) budou ovlivňovat váš další postup ve hře. Začínáte ve vesnici nedaleko vyhořelé farmy, kde před chvílí zemřeli vaši blízcí a spolu s nimi naděje na poklidný život, musíte totiž zjistit, co se stalo, a zahájit pouť za pomstou.

Hra staví na principu "můj pohyb - tvůj pohyb", kdy monstra reagují ihned po vašem tahu. Ty můžete provádět na klávesnici a myší volíte kouzla či speciální schopnosti. Ve své době velmi zajímavou vlastností bylo náhodné generování podzemních lokací, které poté tak úspěšně využilo třeba Diablo. Za zmínku stojí i systém požehnaných/prokletých předmětů, které jste museli nejdřív identifikovat - požehnané byly o hodně silnější a prokleté deklasovaly většinu statistik, což bylo vyšperkováno tím, že po jejich umístění na postavu bez předchozí identifikace už nešly z těla sundat. Po pár takových zážitcích už ve hrách nikdy nebudete zapomínat kupovat svitky identifikace. :)


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.