Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Castle Conqueror EX

65
1 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
23.10.2014 3DS
Vývojáři:
CIRCLE Entertainment
Ve hře se stáváte velitelem posledních zbytků armády, které vašemu království ještě zbývají. Jako mnohokrát v historii jste byli napadeni proradným Impériem. Tentokrát však bylo Impérium daleko lépe připraveno a tak jste vy a poslední hrstka věrných to jediné, co dělí nepřítele od konečného vítězství.

Castle Conqueror EX vychází z předchozího dílu, který vyšel na Nintendo DSi. Váš úkol je v každém z 50 kol stejný – v roli velitele musíte zničit všechny protivníkovy základny v dané oblasti. Pomoci tažení stylusu po dotykové obrazovce vysíláte jednotky z vašich základen a snažíte se obsadit jak neutrální, tak protivníkovy pevnosti. Samotné souboje jednotek jsou pak vyhodnocovány automaticky a vy již do nich nemůžete zasáhnout. Vlastnosti jednotek (jako útok, obrana, ale i velikost jednotky a její rychlost) ale i pevností (jako např. síla zdí, velikost posádky ale rychlost s jakou se nové jednotky v pevnosti rekrutují) můžete vylepšovat mezi jednotlivými koly za zlato, které získáte za každou odehranou misi. Do hry také můžete zasahovat pomocí speciálních aktivních bonusů, které jsou unikátní pro každého z nabízených velitelů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • 3DS 65
Taky jste nikdy nevěřili, že jde hrát RTS na konzoli nebo nedej bože na handheldu? Pak CCex vás o opaku nepřesvědčí. Nejde o plnohodnotnou strategii jak ji znám a mám rád na PC. Žádná obří bojiště stavění základny a zuřivý micromanagement. Dále víc se tahle hra přibližuje například Travianu. A to ještě docela osekanému. Celá hratelnost je omezena na zuřivé, i když zároveň i uvážlivé, vysílání jednotek z mé pevnosti na pevnost soupeře. A abych nekřivdil. Občas je vhodné i použít aktivní schopnost zvoleného generála.

Jenže ono to stačí. Krátké mise stihnete během pár zastávek a hra tak skvěle sedí ke způsobu, jakým na 3DSku hraju. Obtížnost je hlavně z počátku velmi dobře vybalancovaná a až v pozdějších kolech jsem musel trochu grindovat, abych mohl investovat do jednotlivých vylepšení. Podbízivá grafika pak odpovídá zaměření na spíše sváteční stratégy. Takže hra plně přiznává komu je určena. Ale pokud na ni narazíte ve slevě, zkuste o ni pouvažovat i pokud jste rozený Napoleon. Ostatně – k dispozici je i demo.

Pro: příjemna strategická hříčka

Proti: později se dostaví stereotyp

+7