Carnage Heart EXA

19.03.2013

Již čtvrtý díl strategické mecha série Carnage Heart a zároveň druhý díl, kterému se dostalo západního vydání, nás opět posadí do role programátorů bojových mechů zvaných Overkill Engines (OKE). Příběh, vyprávěný ve stylu vizuální novely, sleduje geniálního mladého programátora, který učí svého žáka programovat právě na příkladu OKE. Později se však ukáže, že tenhle příklad není náhodný a prosté doučování se stává mnohem důležitější, než by se mohlo zdát. Příběh však slouží jenom jako jakýsi tutoriál a připravuje hráče na Battle mód.

Stejně jako první díl, i EXA je na herní poměry velmi komplexní strategie, ve které se sice na první pohled může zdát, že ovládáte gigantické mechy, nicméně ve skutečnosti jim pouze tvoříte bojový program. Na samotném bojovém poli pak záleží na vašich připravených bojových profilech jednotlivých robotů a tudíž na vašem programátorském umu. Zatím co příběhový mód všechny tyhle věci postupně učí a logicky i příběhově osvětluje, zmíněný Battle mód pak hráče pustí přímo k věci a nechává mu volnou ruku.

Vzhledem k velmi úzké cílové skupině není překvapivé, že hra vyšla na západě pouze digitálně s anglickými titulky v japonském znění. V Japonsku však byla k dispozici také fyzická PSP krabička.