Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Call of Duty: Roads to Victory

13.03.2007
13.11.2012
73
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Call of Duty: Roads to Victory je PSP spin-off verze Call of Duty 3, které vyšlo na konzole. Hra se opět odehrává během druhé světové války a obsahuje kampaň za amerického vojáka, kanadského odstřelovače a britské komando. V celkem 14 misích na hráče čeká dobývání bunkrů, pokládání bomb na důležité cíle, nalezení a odcizení významných dokumentů, zneškodňování nepřátelských tanků či obsluha bočních kulometů uvnitř spojeneckého bombardéru.

Multiplayer nabízí až pro šest hráčů zápasy na devíti mapách v podobě Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag, Hold the Flag a King of the Hill.

Vydání Vita verze bylo formou kódu na stažení, který byl součástí hry Call of Duty: Black Ops - Declassified.


Poslední diskuzní příspěvek

Dohráno na mobilu. Nebylo to zlé, mělo to ten COD feeling (a grafiku horší, než jednička na PC), některé známé assety a celkově to obstálo. Hra jede rovnou na 60 fps, není potřeba hack.

Takže nakonec největší průser je ovládání kvůli absenci druhého analogu. Ovládání pohledu do čtyř směrů je zajištěno přes XO∆ a čtvereček. Ty jsem si sice namapoval na pravý stick, ale stejně je to polovičatý, protože nefungují diagonály a hlavně to není analogové.

Ale jako cestovní gamesa... Proč ne.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • Vita 80
Hra, která je primárně udělaná na konzoli PSP. Ovládání počítá s tím, že nemáte k dispozici páčky. O to víc je zde asistentů na míření nebo zóna tolerance, kdy vám hra ještě uzná zásah, i když reálně střílíte vedle. Pohyb je tady tak pomalý, že jsem často kontroloval, jestli náhodou nejsem v pokleku nebo, jestli přeci jenom neexistuje tlačítko pro běh. Design tak lineární a koridorový, že chvílema opravdu můžete nabýt pocit, že hrajete kolejnicovou střílečku.

Roads to Victory jsem měl ale možnost zahrát si na Vitě. Hře to na zábavnosti hodně přidává. Rozhlížení a úkroky je možné navolit na páčky. Díky tomu a zároveň díky její pomalosti jsem mohl v pohodě vypnout všechny asistenty co jdou a hru spustit na obtížnost hardened. Průchod hrou byl úplně v pohodě. Bez zbytečné frustrace. Obtížnost byla přesně tak akorát, aby to zároveň byla trochu výzva. Na Vitě se to ovládá parádně. Jediný asistent, kterého se nedá zbavit je pomoc přes mířidla. Jakmila zmáčknete zoom přes mířidla, hra vás v nějaké toleranci automaticky zaměří přímo na nepřítele.

Hlavní tahák všech Call of Duty vždycky byla atmosféra a explozivní hratelnost, která vždycky hráče vtáhne do hry. Roads to Victory s této laťky nepolevilo. Pořád tady funguje takové to, že v dešti kulek a neustálých výbuchů kolem konečně připevním nálož k dělu či tanku a mám pět sekund na to, dostat se z dosahu. Konzolové verze Call of Duty mohou trpět jedině tím, že jsou tak zábavné, jak se je hráč naučí ovládat. To je přesně případ Roads to Victory. Za celou dobu hraní mě ve hře nevyrušovaly žádné chyby. Jediné, co mě párkrát naštvalo byly projeté cílové zástávky v MHD. Místama mě hra až překvapivě vtáhla a celkově mě bavila víc než ambicióznější Call of Duty 3.

Hra má perfektní zvuk. Na uzavřená sluchátka jako dělaná. Jako, že spousty her na kapesní konzole můžu hrát klidně bez zvuku. U Roads to Victory mi ale vždycky stálo za to sluchátka na pár zastávek vytáhnout z báglu. Zamrzela mě ne moc dlouhá herní doba. Sice jste motivováni udělováním medailí za přesnost, počet headshotů nebo rychlost jakou dokážete projít level. Je pěkné, že se vám za to otevírají různé bonusy a tím hra nutí k opakovanému hraní. Mě už by ale k opakovanému hraní motivovala snad jen přítomnost trofejí s propojením na PSN. To bych platinu zkusil s chutí (pokud by teda do toho nebyl zahrnutý mulťák).

Dobrá volba na cesty.

" Ticho jako v hrobě "

Pro: atmosféra, která vtáhne do hry, perfektní ozvučení, perfektní ovládání na Vitě

Proti: příliš krátké, spolubojovníci běhají rychleji a lezou do rány

+12