Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Burnout

01.11.2001
30.04.2002
kompatibilní
60
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Burnout je v pořadí první díl dnes již známé, stejnojmenné závodní série. Vydavatelem hry se stala společnost Acclaim Entertainment.

Hlavním herním módem je Championship, kde hráč absolvuje postupně jednotlivé podniky Grand Prix, skládající se z několika samostatných závodů. V každém ze závodů proti hráči stojí čtyři soupeři a kromě co nejlepšího závěrečného umístění je třeba i včas projíždět checkpointy, jinak závod okamžitě končí neúspěchem. Na jedno Grand Prix má hráč tři body, které se odečítají při každém nedokončeném závodu a po odečtení všech bodů je třeba absolvovat celý seriál znovu od začátku.

Po úspěšném GP se otevírá Face-Off závod, kde hráč jede pouze proti jednomu soupeři a po vítězství získá jeho auto. Dalšími módy jsou pak Single Race, kde lze trénovat na odemčených tratích, Time Attack, kde je potřeba dokončit závod za určitý čas a Special, kde lze zpřístupnit další bonusové typy závodů, jako je jízda bez nehod apod. Posledním módem je Free Run, kde lze projíždět tratě bez okolního provozu. Ani zde pak nechybí stěžejní prvek celé série a to získávání Boostu za nebezpečnou jízdu.

Závody se odehrávají na městských i přírodních tratích, inspirovaných světovými velkoměsty i krajinami a za plného provozu. Na výběr je z devítky vozů dělených do tří kategorií, přičemž kategorie určuje i obtížnost závodu. Pro multiplayer jsou vyhrazeny módy Head to Head, kde mohou proti sobě závodit dva hráči pomocí Splitscreenu, a Free Run Twin, tedy volná jízda. Soundtrack speciálně pro hru složil Stephen Root a obsahuje deset skladeb.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.