Bundesliga Manager

28.10.2011

Bundesliga Manager, která vyšla na PC, C64, Atari a Amiga pod hlavičkou Software 2000, a později se dočkala i konverze na iOS, je prvním fotbalovým manažerem mezi počítačovými hrami vůbec a prvním v úspěšné sérii. Hra vás uvede do role manažera jednoho z klubů tří nejvyšších německých soutěží (Bundesliga, 2. liga, Regionální liga) a zaúkoluje vás dovedením týmu k zisku ligové trofeje.

Hra je určená až pro 4 hráče v režimu hot-seat a na samém začátku nabídne výběr jednoho z oblíbených klubů. Úspěch vám mohou zajistit kvalitní hráči týmu, které lze získat výměnou z konkurenčních klubů nebo nákupem na trhu s hráči. Jejich formu jim zajistíte účastí na jednom ze 4 tréninkových táborů. Vítr v klubové kase můžete uklidnit stanovením ceny za vstupenky na zápasy nebo jednáním se sponzory.

Neviem prečo sa inak BM stala obľúbenejšou ako EHM. Dokonca sa dočkala aj pokračovaní, nuž hold - v Nemecku hokej asi tak nefičí. Herne bola na tom skutočne pozadu a vylepšila sa až verzia Heute. Celkovo mi prišiel BM strašne ťažký a zápasy sa generovali podľa mňa random.

Pro: manažér, chytľavosť

Proti: zlé generovanie výsledkov, ponurá atmosféra GUI