Buffy the Vampire Slayer: Call of the Siren

16.09.2002

freeware

Erotická hororová point and click adventúra, ktorá vznikla na motívy televízneho seriálu. Hlavným hrdinom tentokrát nie je Buffy, ale jej dobrý kamarát Xander. Xanderovi sa do rúk dostane fialová kazeta, s pomocou ktorej dokáže zviesť všetky osoby ženského pohlavia. Prvoradým cieľom hráča je rozriešiť túto záhadu a popritom zviesť samotnú Buffy. Avšak netreba ani zabúdať na rôzne nástrahy, ktoré stoja hráčovi v ceste.

Hra nemá oficiálnu licenciu a obsahuje rôzne fotomontáže. Jej dohranie je otázkou niekoľko desiatok minút.

Povedená vulgárně erotická adventura s hororovým podtextem. Nechybí zde inventář, všechno je z vašeho pohledu a pohybujete se šipkami k jednotlivým lokacím (nechybí ani minimapa), jen bych dodal že jde o obrázkové zpracování a animací je poskrovnu. Většinu času tak strávíte touláním po školních chodbách i když jsou dvě tři lokace mimo školu. Co do obtížnosti některé skalpy získáte hned, jiné potřebují sofistikovanější přístup. Při odhalení sirény jsem se i lek. Ti co mají rádi erotické hry a prípadně i stejnojmenný seriál nebudou zklamáni.

Seriál s přemožitelkou upírů Buffy v hlavní roli jsem v době jeho největší slávy celkem pravidelně sledoval. Když jsem na DH narazil na adventuru, která z něj do jisté míry vychází, musel jsem ji vyzkoušet.

Bohužel však jde o krátký kousek, který se vyznačuje nesmírně nudnou hratelností, pitomými dialogy a téměř žádným příběhem. Potěšila mě tak jen přítomnost známých postav ze seriálu, ale to je asi tak vše. Pokud nejste fanoušci seriálu, tak je to pro vás ztráta času, a pokud jste, tak také. Příště si radši přímo pustím nějakou epizodu.

Pro: postavy ze seriálu

Proti: krátké, nudné, dialogy