Bubliny

2000

freeware

Hra Bubliny je plošinovka, primárně uzpůsobená pro dva hráče. Každý hráč ovládá dráčka a vaším úkolem je zabít v levelu všechny nepřátele. Dráčci vypouští bubliny, které nepřátele na krátký čas pohltí. Toho musíte využít a poletující bublinu prasknout, jinak se potvůrka po chvíli uvolní. Pokud nestihnete úroveň dokončit v časovém limitu, objeví se zlý Murray.

Bublin máte omezený počet, pokud chcete další, musíte vypuštěné bubliny praskat. Ze zabitých nepřátel vypadává ovoce a také se uvolní bublina s některým z živlů. Jejich sbíráním a kombinováním můžete získat lepší vlastnosti (například vyšší skoky či nové životy). Celkem můžete hrát 222 úrovní plus 44 bonusových. Jednotlivá kola lze odemykat hesly.

Když jsem něco hrál ve dvou na jednom počítači, bylo to převážně s bratrem. Bubliny však objevila a neustále se mnou chtěla hrát moje sestra, která je i sama dohrála, ale mě se to přes veškerou snahu nikdy nepovedlo. Společně jsme se konce také nedočkali, protože jsem, jakožto slabší článek týmu, zbytečně ztrácel životy, a i když šla sestře likvidace příšerek daleko lépe, nikdy to nedopadlo.

Počáteční kola jsem už měl vcelku natrénovaná, ale v těch pozdějších jsem nestíhal časový limit a čím dál častěji na mě vyskakovala hláška "Vybíhá Murray!" (ne ten tenista:)), po níž se na scéně objevila nesmrtelná chechtající hlava, která mi nedala šanci. U Bublin jsem strávil spoustu hodin, jako u málokteré freewarovky, ale dnes už bych je asi nezapnul.

Pro: bubliny, multiplayer, Murray

Proti: pozdější kola příliš obtížná

Ke hře jem se dostal před mnoha lety. Dodnes oceňuji její jednoduchost, ale o to větší chytlavost. Stačí pár tlačítek na pohyb, skok a hlavně plivání bublin, do kterých se chytají roztodivní tvorové, kteří jsou pak na nějakou chvíli neškodní a dají se tak porazit. Hra dostává další štávu, pokud hrajete ve dvou na jednom PC, nehrajete však proti sobě, ale spolu. Jediná paradoxní situace, která může nastat je, že počet životů máte společný a je jedno, kdo z vás umírá víc, když dojdou, končíte oba. To znamená, že je lepší mít u sebe podobně schopného hráče, jinak může dojít i k hádkám :)

Nepřátelé jsou velmi rozliční od modrých koulí (zombíků), přes motýly, kachny, žáby až k dráčkům, kteří vypadají podobně jako hráč. Nad všemi však vyčnívá legendární Murray, který se objeví vždy, když se nestihne dokončit kolo v časovém limitu (každý ze dvou hráčů má Murraye svého), potom se hra mění v boj o přežití mezi nesmrtelným Murrayem, zbylými příšerkami a vámi.

Nedávno jsem zjistil, že hra dostala nový "HD" kabát, takže si ji po letech zas trochu projdu ;)

Pro: bubliny, stovky levelů, hra ve dvou, Murray

Proti: stereotyp

Většinou když nemám co dělat tak se do toho pustim a baví mě překonávat staré rekordy,na zabití času je to dobrý.