Bruce Lee

30.09.2001

freeware

Hra Bruce Lee je předělávkou stejnojmenné osmibitové klasiky, konkrétně verze z Commodore C64.

V roli neohroženého bojovníka Bruce Leeho projdeme několika desítkami komnat, ve kterých sbíráme lampy sloužící k otevření vchodů do dalších komnat, až k zlatému pokladu. Při sbírání lamp bojujeme s dvěma nepřáteli, kteří se po zabití záhy objeví znovu. „Hubenej černej“ nepředstavuje velkou hrozbu, těžším kalibrem je „zelenej tlustej“. Lampy sbíráme skákáním po jednotlivých patrech budov, lezením po žebřících a po střechách, přičemž na nás přitom dotírají oba protivníci. Za jednoho protivníka může hrát druhý spoluhráč.

Pixelová grafika, design komnat, zvuky a vše ostatní věrně připomíná původní osmibitovou klasiku, která svůj největší úspěch slavila na ZX Spectru.

Special: řekl bych že nevadí, je to předělávka která se pevně drží předlohy.

Epesní, cartoonovské cupitání mistra Kung-fu po jednotlivých úrovních, sbírání diamantů (pod vlivem Boulder Dash bych to tehdy na lampy nehádal), za to však s každou z pěstí plnou hněvu. Pěsťovek bylo spolu s kopanci třeba k uzemňování dvojice komických zloduchů.

Tak takhle nějak vypadalo z mrtvýchvstání velkého Bruce a jeho znovuzrození ve světě videoher. Měl jsem tu čest hrát v ranných 90. letech původní verzi pro Atari. Vzhledem k vlastnostem monitoru však nebylo ošklivé sumo zelené, ale žluté, jako Brůs. Podobné odstíny barev od žluté až do hněda a černa tak mělo i vše ostatní kolem.

Suma jsem sice identifikoval hned, ale o ninjovi v černém jsem si myslel, že jde o afro zápasníka s bambusovou tyčí. Nepřítel zde disponuje mrštností, kterou enemák v mnohých moderních hrách dneška stále ne a pronásleduje vás po provazových žebřících a stupních skutečně všude.

Snížit obtížnost šlo zapojením druhého živého hráče, kamarád se zhostil role sumáče a místo mne bil ninju, co se dalo, jen ve sběru těch lamp mi pomoci nedovedl :-)

Pro: Bruce, Bruce, Bruce a ta telecí socha z první úrovně.

Proti: Vedle toho, že by chtěla tahle herní IP aktualizovat také to, že jsem se nechal joddym předběhnout v přidání téhle pecky.