Ale aspoň se mi potvrdilo to, co jsem léta tušil.. BS1 není vrcholné dílo génia, ale šťastný omyl scénaristického lempla..
Takovej ten pocit, když je ti trapně už jen z toho že máš ústřední postavu v profilovce.. Charlesi Cecile zabal to.. Druhá epizoda totální propadák.. čím blíž je to konci, tím je to horší a horší..
Mno, tak dohrano a po prvni epizode spis zklamani. Pribeh se dal odviji fakt dost divne, konec je uspechanej a uplne wtf... casem doplnim koment.
Tak, hra dohratá. Kozie Déja Vu bolo vkusné, Easter Egg s rádiom milý. Z mechanickej stránky je to absolútna spokojnosť, z príbehovej taktiež, až na ten koniec; nedokážem totiž uveriť, že by so sebou zobrali človeka, ktorý sa v zlomku sekundy rozhodne zabiť svojho bývalého šéfa a po celý čas s ním boli, akoby sa nič nedialo. Nechať sa ním zviesť? Dobre, ale na to miesto by som ho zo sebou neťahal, povedal by som mu, aby ma čakal v lietadle. Nedokázal by som mu uveriť, že ma v spánku nepodreže/nezradí, rovnako ako svojho bývalého šéfa. Proste len tak, lebo Free will.

Celkovo pasáž v Iraku mi prišla príliš rýchla s príliš málo puzzlami (a to Cecil v Kickstarterových updatoch písal, že ju rozšírili) a mnohými príbehovými skratkami (čo sa stalo so zabijakom? A čo s Trevorom? Z Evy sa stane veriaca gnostička tiež príliš rýchlo). Koniec mi prišiel anti-klimatický a som tu jediný, kto si myslí, že záverečné tri rozhodnutia mali nechať na hráčovi?
Príbehovo si to priam pýtalo.
@montana (17.04.2014 09:21): Díky za info, já jsem to včera zkoušel a přišlo mi to nějaké divné, tak jsem to vypnul. To je hodně nešikovné, začínají nám v tom vývojáři dělat zmatky. Než rozdělení na fiktivní epizody, by bylo lepší snad označení earlly access.
Akorat to napojeni maji docela nesikovny. Nikde se neukaze, ze by byle nejaka epizoda dve.
Nebyl jsem si vubec jistej, jestli uz ji tam mam nebo ne a tak jsem dal proste continue, odehral si znova uplnej zaver a najednou to pokracovalo :)
@Walome (09.01.2014 08:08): Nie, rozhodli sa tak počas vývoja, aby ukľudnili backerov, že vývoj naozaj postupuje dobre, taktiež možno kôli cenám hier na tabletoch (takto budú oba diely za prijateľnú cenu, jeden drahý by im asi málokto kúpil - apsoň tak som počul). Plánujú po vydaní oboch dielov urobiť jeden installer na celú hru.
Neví někdo jak bude fungovat 2. část. Jestli bude k hraní potřeba část první nebo třeba finální save....
hmm, tak dle ocekavani odsun, nejdriv az koncem unora. Chjo snad si jeste budu pamatovat o cem to bylo :)
Teda cekal jsem to delsi, kdyz se Cecil holedbal, ze maj defakto dve plnohodnotny hry... necelehc 7 hodin ale bylo fajn a tesim na druhou pulku.
Tak stažený první díl mám a měla jsem vše zahrate velice rychle.. Obtížnost tedy opravdu moc není na vyšší úrovni.. Ale je krásná, líbí se mi. Jsem zvědavá na druhý díl. A také na to kdy přesně vyjde..
Už se nemůžu dočkat, až jí budu mít doma a hrát! :-) Je někde dostupná i s českými titulkami? A dá se někde už v českém obchodě koupit? Někde jsem četla o jakési první epizodě.. Doufám, že hra není na dva díly? Nehodlám čekat dalších X let na pokračování :-(
Tak jsem to hrál v sobotu a dal jsem to najednou za celý den jedním dechem. Klasika je zpět a v krásném kabátě. Jediná výtka je, že mě v jednom místě padala, ale pak jsem prostě přeskočil animaci a dobrý.
Animaci vem cert, jakej to ma pribeh? Je to nudna slatanina jako ve 2. nebo 4. dilu, atmosfericka slatanina jako ve 3. dilu nebo solidni story, jako v prvnim dilu?
Hraje to tu někdo vůbec ? :-) Co říkáte té animaci postav ? Já jsem z toho nadšenej! i když je pravda, že úvod ve Španělsku .. to nebylo dobrý.., z prvních trailerů to vypadlo děsivě, přišlo mi to až moc cartoon alá Runaway 2-3, ale hýbe se to nádherně a skoro to fakt vypadá, jakoby postavy byly 2d :)
Teda chápu, že tím začátkem chtěli nejspíš vzdát nějakou "poctu" prvnímu dílu a zamrkat na fanoušky, ale jeho elegance ani omylem nedosáhli. Šíleně zbrklej začátek, bez jakýkoholiv smysluplných úvodu a představení, působí jako by mu chybělo předchozích deset minut.

Vcelku mě taky mrzí, že obrazovky jsou sice krásně nakreslený, ale opravdu jen nakreslený, takže se nikde nic nehejbe, jak je dneska zvykem (a samozřejmě jako v prvních BS).