Brink of Consciousness: Dorian Gray Syndrome

Na hraně příčetnosti: Syndrom Doriana Graye

27.01.2012
02.11.2012
23.05.2013

Ujímáte se role novináře Sama Wilde, který hledá informace o záhadných zmizení několika lidí. Později to pro něho začne být osobní, protože je unesena jeho přítelkyně Anna. Zná pouze jméno jejího únosce, které je Oscar. Oscar dává Samovi nápovědy, jak se dostat k Anně, a přitom se mu vysmívá. Sam při hledání Anny nachází jeho předchozí oběti, které jsou naloženy v zelené kapalině. Oscar mu vždy vypráví o dané osobě příběh, jak ji unesl a zabil.

Hra je klasickou hidden object adventurou, ve které sbíráte předměty a procházíte lokacemi z pohledu první osoby. V některých případech dostanete seznam věcí, které na dané obrazovce musíte najít, k získání jednoho konkrétního předmětu. Občas je potřeba vyřešit nějaký hlavolam nebo minihru.

Vynikající záležitost a pravděpodobně nejlepší hidden object adventura, jakou jsem zatím hrál. Hratelnost a obtížnost jsou velmi dobře vyvážené, moc se mi líbila i hudba. Co je ale úplně nejlepší, tak je zvrhlý příběh o sériovém vrahovi. Jedinou výtkou tak zůstává na můj vkus až příliš mnoho obrazovek, takže jsem hodně času strávil chozením sem a tam. I s bonusovou kapitolou v Collectors edition mi dohrání trvalo 6 hodin.