Bridge It

25.09.2003

Bridge It je nástupce hry Bridge Construction Set v moderní grafice. Hlavním úkolem je vybudovat železniční nebo silniční most přes řeku nebo údolí. V případě řek je většinou ještě nutné vymyslet správný systém hydrauliky pro zvedací most, aby pod ním mohly projíždět lodě.

Graficky je hra zvládnutá výborně, ale je optimalizovaná pouze pro grafické karty NVIDIA (ve své době měla hra ukázat použití moderních technologií od NVIDIe v praxi). Samotný systém hry byl velmi zjednodušen pro zpřístupnění širšímu publiku, což fanoušci série nesli jen velmi těžko.

Zajímavou možností je stejně jako v předchozím díle možnost přivolání (někdy je to součást scénáře) silného větru nebo zemětřesení o různé síle. Stavba mostů, které takovou zátěž vydrží, není ani zde jednoduchá.

Hrál jsem tuto Bridge it! u kamaráda a moc mě to bavilo,ale nedohrál jsem ji,je to docela náročné.Máte pochopitelně omezené zdroje,ze kterých lze daný most postavit,takže docela záhul na šedou kůru,zvlášť v pozdějších kolech.Nejhorší frustrace,když konečně najdete variantu,kdy most opravdu stojí a nepadá vlastní vahou,ale pak po něm necháte přejet vlak a rozsype se jak domeček z karet.Jinak velice vydařené,nic podobného jsem nikdy nehrál,výborná oddechovka bez střílení a zabíjení.Každému jen doporučím.

Pro: Nápad,grafika,fyzikální model,přemýšlení.

Proti: nevím,asi nic?