Dnes jsem narazil na zajímavou teorii odkrývající trochu víc ohledně minulosti Setha a N.Nexus. Jak mi to přišlo v příběhu podezřele prázdné a ploché, tak je dost možné, že to byl záměr :)
Každopádně je to jenom zájemce a pro ty, co úplně dohráli hru kvůli silným spoilerům.
Video na YT má asi 20 minut.
@Charllize (31.08.2021 12:13): Možná se pletu, ale nemyslím si, že v tomhle případě má Squeenix s Nintendem nějakou smlouvu o exkluzivitě. A kdyby chtěli, tak si to mohou vydat kde chtějí, Sony by je určitě neodmítlo.

@Solidor (31.08.2021 13:26): Pravda, na to jsem uplně zapomněl. Koukám ani jedna ale nevychází na západě. Škoda, vypadají hezky.
@Fritol (31.08.2021 12:02): To je konkurence, to by neslo. Na PC to je jedno. Navic Sony o tyhle hry nestojí, ani o lidi co je hraji. Chtějí mainstrem o kterém tvrdí ze to jsou ti praví hardcore hraci :)
Sony jrpg už nezajima, a obecně Japonska tvorba, není to dost koser pro jejich nynější smysleni a působí to podradne na ten jejich PS5 nadstroj. Ať se jdou bodnout, slunickari :)
@Charllize (30.08.2021 17:55): Číslo řekl bych velmi dobré. Pokud nebude další díl, tak pochybuju, že to bude z finančních důvodů. Japonským hrám stačí málo... Navíc co si budem, Bravel Default určitě nemělo zrovna AAA budget.

A third party exkluzivním hrám (nebo netradičním Nintendo značkám) se zas nedaří tak dobře, jak by se mohlo zdát. Mario Rabbids dostává druhý díl s "pouhými" 2M prodanými. Astral Chain se s 1M prodával dle Platinum nad očekávání a Story of Seasons: Pioneers of Olive Town je s necelým milionem dost možná nejrychleji prodávající se díl.

Nicméně osobně bych si teď klidně vsadil na port jedničky. Minimálně na mobily.
@Ronik (27.08.2021 09:05): No verze co aspoň poběží poradně. Na Switchi to je trosku kostrbate ty fps.
Ale je vidět ze hlavní konzole vládci nepovažuji PC za konkurenci. A zřejmě to rozkrádání her na PC už má pro ne přijatelný rozměr.
Jen to je trosku smutné hlavně pro ty co si konzole pořizují kvůli exkluzivním hrám, mají výkonné PC a za hru už vyhodili 1600 korun :)
@Solidor (28.03.2021 12:54): Je to tak. Přijde mi škoda, že když už konečně z toho světa čiší víc nějaký lore, tak jej trestuhodně nevyužili pro hlavní postavy. Myšlenkové pochody pak nechápu nejen u Edny, ale i u Adama po tom hlavním fightu.
@Tainaru (27.03.2021 18:34): Po setkání s vílami tam mohlo být pěkné backstory těch dvou z jedničky a End Layer. A v kontextu toho světa by to i zapadalo. Jenže celé tohle téma taky zabili. Navíc mi chybí motivace Edny, pokud mi tedy neunikl nějaký side quest s vysvětlením.
@Solidor (27.03.2021 17:16): Ja bych mel hodne vyhrad k celemu systemu tech povolani, to byl hlavni duvod proc jsem to odlozil. Jinak to bylo docela ok. A dobre jsi vystihnul ze vsichni krome hlavnich protagonistu jsou docela super :)
@Charllize (27.03.2021 16:46): Dohrál jsem to za necelých 70h a těch posledních deset bylo spíš ze setrvačnosti, takže tě chápu. Příběh ani postavy prostě netáhnou a ten souboják se v podstatě vyčerpá. Zjistíš, že polovina těch povolání a passivů je úplně k ničemu. Jiné jsou pak zase OP, až si myslím, že to bez ani nejde dohrát.
Freelancer je ke konci slušně OP. Při posledním bossovy jsem ho dal všem postavám. Pak jenom Body Slam a opakovat Mimic. Ani jednou jsem jí nepustil k tahu :)
Souboj s Adamem byl zatím nejpovedenější boss. Teda dokud bez varování neudělá AoE one hit kill útok. Docela by mě zajímalo, jestli to šlo přežít jinak, než přes Reraise. Tohle bez návodu muselo poprvé dostat každého.
Tak výzva se moc nekoná. Challenges zas až tak moc challenges nejsou a všechna povolání už mám odemčená. Souboje se konají s těmi stejnými (trošku lepšími) bossy, od kterých jsou asterisky; vždy ve skupině po třech nebo po čtyřech. Některé souboje byly trošku těžší, ale na ně stačilo jen pozměnit povolání nebo pasivy. Teď už ve hře nejspíš žádnou výzvu nenajdu. Porazil jsem v pohodě i ty potvory, se kterými jsem měl problém na konci příběhu. Takže teď už si můžu v klidu levelovat zbytek povolání a postavy.

EDIT: tak hned další den jsem doleveloval. Postavy jsem měl na 99 asi tak v půlce všech povolání na lv 15 a zbytek už šel taky snadno. Tip: doporučuji levelování v té točité ledové jeskyni pod Rimedhalem, kde je velká šance na Kiwi ptáky, s pasivem Obliterate. Jinak se všemi povoláními už je z party hotová armáda neporazitelných, kdy během prvního-druhého kola dokážete vysolit několik set tisíc dmg.

Moje nejpoužívanější joby během hry: monk, thief, white mage, spiritmaster.
Včera večer se mi povedlo nahromadit dostatek expů pro postavy i povolání, abych měl na všech postavách joby na levelu 12 a postavy lv 78. Je to díky tomu, že jedno povolání má pasiv Obliterate, díky kterému okamžitě lehne všechno, co má aspoň o 20 levelů míň než parta (jsou nějaké výjimky). Díky tomu stačilo jen běhat po mapě a likvidovat potvůrky. Takže teď se pokusím o ty challenges a upgrady povolání.
@Charllize (09.03.2021 13:07): Ten prvek náhody taky moc nemám rád. Hlavně proto, že opravdu málokdy mi štěstí přeje. Ale jeho druhá Speciality prý zvyšuje tu šanci na úspěch. Každopádně to, že prakticky normálním způsobem nejde levelovat, mi dost vadí :)
Jinak jo, s ostatními to jde v pohodě a docela rychle. Uvidím, jestli přitom dostanu i nějaké zajímavé levely pro postavy.
@Tainaru (09.03.2021 13:02): Ten se mi moc nelíbí, takové o náhodě, a vůbec po te příhodě se získáním k tomu mám záporný vztah:)
Ale když bych ty povolání dělal udělám ho taky.
Kopodivu mi to levelovani povolání moc náročné nepřijde, s bonusy od freelancera a chain soubojema to jde dost rychle. O co mám spis obavu ze by se mohlo dost natáhnout je lvl 99 :)
@Charllize (08.03.2021 16:55): Zatím jsem to nijak blíž nezkoumal, ale tipl bych si, že něco se třeba najde. Nejspíš se ale využijou v těch challenges, kde musíš porazit vylepšený bosse těch jednotlivých povolání, abys odemkl upgrade.
@Charllize (08.03.2021 16:28): Zase tak hrozné mi to nepřijde, dneska jsem našel místo, kde se rychle respawnuje jedna potvora se slušnými expy a dá se rychle zabít, tak tu budu odpočinkově farmit třeba u koukání na seriál :D
Ještě jsem zapomněl, že je v post game jedna aktivita, což se dá brát jako challenges. Ale to jsem nezkoušel, prý je třeba mít tak level 85-90. Je to vlastně upgrade a další rozšíření těch povolání na level 15.
@Charllize (08.03.2021 15:42): Zatím to moc nevypadá, s příběhem to nejspíš můžeš klidně ukončit. Ale určitě tam jsou ještě další velmi silné potvory, co můžeš porážet a plnit pár dalších úkolů. Teď jsem dosbíral všechny karty do BnD a za to jsem dostal příjemnou odměnu, takže karty se mi vyplatily.
Jinak povolání mám na každé postavě hotové asi 7-8 plus dvě další rozdělané, a ta abilita Freelancera je už docela znát. V kombinaci s už tak silným monkem je to sranda. Ale i tak ještě nejsem schopen porazit některé potvory. Příběh jsem končil snad na levelu 45.
@Solidor (07.03.2021 12:40): Já nechápu, kde berete tolik odměn z těch lodí. Mně to za noc najde v průměru 3-4 dárky a JP orby jsou z toho asi jen dva, přičemž nic velkýho to není. Možná ta hard obtížnost je výnosnější :D
Tak doufám, že tě hra bude bavit; mně to postupně bavilo pořád víc, jak se odkrývaly ty bitevní možnosti.

Já jsem teď hru dohrál (na normál) za necelých 80 hodin a přemýšlím, jestli se mám pustit do NG+... ale asi spíš časem. Teď budu mít spíš volnější režim a budu ještě trochu levelovat další povolání.

@Charllize (07.03.2021 16:04): Úplně poslední bossfight v bravely second jsem si hodně užil, a stejně tak i tady. Měl jsem jistá očekávání a pokud pominu nepříliš ohromující příběh, tak mě tvůrci nezklamali.
Nedalo mi to a taky jsem rozehrál.

Právě jsem porazil Barda a musím uznat, že ty Asterisk boss fighty se hodně povedly. Zatím hraju na hard a tím, že mi loď přivezla hromadu Job orbů mám vymaxovaného jednoho black mága, který většinu nepřátel drtí během jednoho tahu. Na mapě světa se to, aspoň v dock módu, teda docela seká a kvalita obrazu je ještě horší, než u Xenoblade 2. Ale zase třeba během dialogů jsou postavy pěkné a ty kostými plné detailů.
@Charllize (04.03.2021 13:50): tak jasně, něco sedí a něco ne. Já jsem právě horko těžko porazil jednu potvoru, co byla ještě horší než red mage. Moje oblíbený útoky ji strefovaly tak ze čtvrtiny, měla spoustu HP, silný útoky i countery a nešel jí nahodit ani poison. Nakonec jsem vyrazil do boje s shieldmastery lv 1 na všech postavách kvůli HP boostu a přežil jsem ji jen díky healovacímu a rezovacímu spamu, načež jí po půl hodině došly MP. teprve pak jsem se mohl soustředit na útok a po další půlhodině padla.
Edit: zajímalo by mě, jestli se bude hra občas cukat tom novým switchi, co má být "brzy" venku.
@Tainaru (04.03.2021 13:45): Problém je jestli se s tím patlat, mě některá povolání přijdou skoro k ničemu, aspoň pro styl jakým hraju, třeba ranger namátkou, a jeho levelovani jsem odložil na neurčito.
Jako pokud mě ta hra bude bavit a motivovat i potom co budu někde na konci, proč ne, ale to se teprve uvidí.
Tak jsem si zjistil jak to ten Freelancer má.
Za každé master povolání dostane 100 hp (celkem za všechny tedy 2400 hp navic) 15 ke všem defenzivnim a útočnými statum (tj 360 celkem) 15 manu (taky 360) a pak k ostatním statum to je po jednom či dvou bodech za jedno master povolání. Možná to stojí za zvážení :)
@Tainaru (03.03.2021 18:34): Asi mám na ty karty už starý unavený mozek, ale tahle jediná mi zatím děla potíže.
Na monka sem koukal ale zatím ho nepoužívám, odrazuje mě prave ta absence zbraní pro poradně využití. A o tom to je, každému co rad :)
Všiml jsem si ze freelancer dostane specialitu u které se mu zvedají všechny staty čím víc povolání mám na maximum, zajímavý, jestli pak bude pak strašně OP :)
@Charllize (03.03.2021 17:11): ten red mage byl celkem masakr. Ale mohu říct, že doposud to byl nejtěžší souboj. Teď už se mi povedlo sestavit stabilní tým, kterým se mi daří vše procházet. Stačí mi na to 11. abilita monka na dvou postavách, i když to dost žere BP (navíc nepotřebují zbraně, takže nehrozí overloaded) a mage a healy jako sub-job. Na hlavních jobech už mám ty povolání, co teď mohu celkem v klidu expovat. Dokonce tam teď mám lokaci, kde se často spawnují ti kiwi ptáci :D
V těch kartách už jsem si taky sestavil docela funkční balíček, ale nepamatuju si, že by mi někdy nějaké karetní souboje dělaly větší problémy. Naopak jim dokážu zavařit já :)
Red mage léčí když je boss heal abilitou 2000 hp ale když ho porazis a ziskas ten job pro sebe ta sama abilita léčí jen 1000 hp. Meh :)
Edit: aha, to byla Healara co používal, nekoukal jsem se na ten job poradně.
Jinak jsem na nej nastoupil v sestavě 4x berserker a v půlce souboje jsem dal reset, pac bylo jasný ze to nepůjde. Musel jsem vzít povolání co už mám na max, mága, healera, vanguarda a bestmastera a šlo to ráz dva. Tohle je pitomy, přišel jsem o 400 job pointu, pac s jinými povolanima by to šlo ztuha, hlavně ten pisisvor co ho tam má on u sebe je problém, jde ztuha pac je na půlku věci imuni.
Teď mě naštvala jedno to npc co hraje karty v tom magic institutu. Co to je za pravidla? Ty Polička co jsou na kartách se nějak nesmyslne mění a vůbec nevím jak na ni reagovat. Vždycky vytáhne kartu a otočí mi půlku mojich na úplně jistých pozicích, sotva uhraju remízu. Taky mi přijde ze tahá karty odnikud, použije nějakou npc kartu a nic ji neubyde, proste kouzelnice :)
@Tainaru (03.03.2021 14:43): Hehe, u mne mají tak 10-15 cm takže se neztrácejí, ale sem tam s tím trefovanim mám taky potíž, ale přičítám to tomu divné zvolenému úhlu pohledu a pevné kameře kromě over worldu.
@Charllize (03.03.2021 13:51): Mně přijde, že všechny, nebo drtivá většina hudebních motivů jsou recykláty z minulých dílů. Takže pro mě je to spíš příjemná nostalgie. Ale všude je to moc pěkné i na pohled, jsem teď v zimním městečku a mám z toho příjemné mrazení (a nejen kvůli té lokaci).
@Charllize (03.03.2021 13:12): jaj 50k, to se mi zatím nestalo :) ale tak já si jedu svoje tempo a jsem v té fázi, že si před spaním říkám: "ještě zabiju tyhle, ještě si dám partičku karet, ještě zaběhnu támhle..." nakonec jsem vzhůru ještě 3 hodiny.
Giant experience orb - 50 000 exp. Se posrali.
Nemam moc rad věci co se snaží hru rozbit, a veškerou předchozí práci co jsem na postavách odvedl odsouvaji do pozice, ty jsi ale debil ze jsi to dělal, viď?
Když na lvl 20 někomu dam 50k expu poskočí o 5 nebo 6 levelu, takový práce to dá udělat level a teď jen tak dostanu 6 levelu. Já chápu ze plno lidi bude nadšených, ale já moc ne :)
Já nevím kde se tyhle nápady berou, proč jsou. Však k získání expu jsou souboje, proč nějaké orby. Asi to je z mobilních her kdy někdo hraje v tramvaji a v práci pod stolem a na řádne levelovani nemá čas, tak mu cpou itemy kterými postavy vykrmuje a jde to rychle. Ale proč mi to cpou do hry za 1500 nechápu.
Přivezla to ta loď, parkrat sem to nechal v tom sleep módu. Abych viděl co to děla. 12 hodin a loď neprivezla vůbec nic, nula zero. Dalších 12 hodin a orb na 50k expu. Z extrému do extrému, ode zdi ke zdi.
Já vím ze to nemusím používat, spis jen jak moc hloupá mechanika ta lodka je.
Kdyby to bylo aspoň nějak vybalancovane, je jasne ze až budu mít lvl 60 třeba 50k expu nebude tak moc a asi by to tak bylo OK. Ale takhle. Co bude příště, přiveze mi červené tlačítko s nápisem Kill boss?