Bombman

09.11.2018

freeware

Bombman je freeware alternatíva k legendárnym titulom Atomic Bomberman alebo Dyna Blaster, kde môžu hrať až štyria hráči na jednej obrazovke. Cieľom je zničiť protivníkov pokladaním bomb a ostať nažive ako posledný. Pri hre jedného hráča ide o vyčistenie obrazovky od zničiteľných blokov. Bloky môžu skrývať vylepšenia sily a rýchlosti výbuchu bomby, pričom frekvenciu objavovania sa týchto predmetov si môže hráč nastaviť sám. Na výber sú tri rôzne prostredia (trávnaté, kamenné, ľadové) a možnosť pridania nepriateľov, ktorí sa náhodne objavujú po zničení niektorých blokov.

To najlepšie na tejto hre je snáď to, že bola stiahnutá zo služby Steam a pravdepodobne nebudete mať možnosť sa k tejto katastrofe vôbec dostať. 150 rokov starý Bomberman bol/je vo všetkých ohľadoch lepší. Páči sa mi, že sa v praxi ukázal potenciál Steamu sa učiť o hre a od začiatku mala Restricted status. Okrem toho mala obmedzené achievementy (ten bol až jeden za spustenie hry *cringe*), ktoré sa nepočítavali do celkového počtu získaných odmien. Negatívne recenzie alebo Ježiš, ktorého má kurátor Eternal Salvation na profilovej fotke, osvietil tvorcov aby našli v sebe kúsok súdnosti a túto príšernosť zmietli z povrchu steamského. Dúfajme, že žiadna Neomova archa tento kúsok nikde nevyplaví...

Pro: nikto vás neprinúti hru hrať, tažko sa k hre vôbec dostať odkedy bola stiahnutá zo Steamu

Proti: všetko