Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bloodie

35
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1998 PC
Vývojáři:
Bloodie vznikl jako reklamní hra k Boovie. Hra spočívá v tom, že po obrazovce chodí boovíci a hráč je musí chránit před domorodci a jinými nepřáteli. Hra se ovládá s pomocí myši. Hráč střílí po domorodcích a brání jim, aby se dostali k boovíkům. Občas se objeví power up, který dočasně dá hráči lepší zbraň, jako například kulomet či brokovnice. Hra končí v momentě, kdy umře poslední boovík. Čím déle hráč udrží své boovíky, tím vyšší má skóre.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 35
Celkem se divim, ze Bloodie tu do dnesniho dne nemel ani jedno hodnoceni. Jde o strilecku toho typu, ktery nejvice proslavila serie Moorhuhn, se kterym se ale Bloodie nemuze ani zdaleka porovnavat. Vse se odehrava na jedine nepohyblive obrazovce, levym tlacitkem strilite nepratele/sbirate cosi modreho kulateho, pravym vrhate na pozici kurzoru bomby.

K dispozici jsou tri ruzne zbrane, ktere ziskavate sbiranim tech modrych kulicek - to znamena, ze na samotnem zacatku nemuzete jeste ani strilet. Modrych kulicek se objevuje vic a vic a jejich sbiranim pak dostanete v popisku zmineny kulomet a brokovnici. Bomby se hodi v momente, kdy je nepratel na obrazovce vice, navic booviekum neublizi.

Munice mate po sebrani modrych kulicek neomezene, kazdopadne muzete mit vzdy pouze jednu zbran a brokovnice s kulometem se v pozdejsich fazich hry stridaji. V menu si muzete vybrat ze tri ruznych hudebnich podkresu.

Z hlediska ceske herni archeologie je tato hra zajimava i v momente, kdy se ji pokusite vypnout, nebot nasleduje pomerne dlouha prezentace materske hry, totiz Boovie. Ta je zde prezentovana jako "druha v magazinu Level nejlepe hodnocena ceska hra roku 1997 s hodnocenim 6/10", kterou si na uvedenych adresach muzete poridit za 599, pripadne se slevou za 550 KC. Mezi temito informacemi mate moznost pokochat se resenimi nekolika levelu z plne hry.

Dle soupisky tvurcu se na tomto titulu podilel Radek Tetik, jinak tez tvurce hry Turbo Speedway.

Bloodie byla nekolik let dostupna ke stazeni na oficialnich strankach autoru. Zazipovany soubor je stale mozne ziskat z archivovane verze stranek. (https://web.archive.org/web/200701252325 ... d/Boovie/bloodie.zip )

PS, tato hra byla naprogramovana pro DOS:-P
+6