Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Turbo Speedway

WSS
1996
15
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Turbo Speedway jsou arkádové závody autíček viděné shora. Jde o remake hry Rally Speedway, která vyšla pro počítače Commodore 64 a grafika Turba Speedway tehdejší vzhled záměrně napodobuje. Ve hře pro jednoho hráče je úkolem co nejrychleji dojet do cíle (na trati je pouze jediné vozidlo). Narazí-li auto do překážky, exploduje a hráč utrpí časový postih, načež je vozidlo postaveno opět na silnici. Multiplayer pak mohou jet dva hráči na jednom počítači. Postih pak čeká na toho pomalejšího z nich, kterému jeho soupeř ujede z obrazovky.

Auta se ovládají třemi klávesami (doleva, doprava, pauza). V nastavení je možné omezit maximální rychlost vozidel, zvolit ze tří druhů vozidel (sporťák, bugatka, kabriolet) a tří druhů povrchů (suchý, mokrý, namrzlý). K dispozici je devět tratí, další je možné vytvořit pomocí přiloženého editoru.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 25
Nechvalně proslulé (a poté po zásluze zapomenuté) závody autíček. Autoři sami vybízejí hráče, aby singleplayer vůbec nehráli a radši si sehnali někoho do páru. Věřte nebo ne, tohle se skutečně prodávalo v obchodech (ale za kolik, to jsem dosud nezjistil. To abych se znovu ponořil do ceníků:) a v elektronickém manuálu plnícím zároveň funkci Readme tvůrci děkují všem, kteří si hru koupili...

Hře patří prvenství první (a na dlouhou dobu poslední, pokud ne vůbec jediné) české závodní hry pro PC, ale vzhledem k tomu, jaké kvality Turbo Speedway nabízí, to zas taková výhra není. Úplně bych ji ale nezatracoval, je docela možné, že pár nenáročných uživatelů toužících po rychlé oddychovce nad ní nos ohrnovat nebude.

PS, recenzováno ve Score č. 40, 4/1997.
+13