Blood Spear

28.06.2021

freeware

V Blood Spear hrajete za neobvyklého hrdinu, kterým je samotné kopí. To je prokleto svou démonickou vládkyní a dokáže posednout duše zemřelých, přičemž z nich udělá svého nositele. Na své cestě za krví démonického kultu uvnitř jakési svatyně je tak prakticky neohroženo, neboť smrt nositele není překážkou dokud jsou na blízku další neštastné duše.

Hra je studentským projektem běžícím na Unreal Engine 4. Na první pohled tvůrci nezapřou inspiraci v sérii Dark Souls, jelikož prostředí je provedeno ve stylu temného fantasy středověku. Soubojový systém se však soustředí na ranged útoky pomocí vrhání kopí a k dispozici nejsou žádné jiné zbraně. Spolu s tím není vyžadován ani příliš opatrný či taktický postup, jelikož nepřátelé umírají na jeden zásah a klíčová je tak rychlost, v čemž vašemu nositeli pomáhá i možný dash.

Na studentský projekt docela fajn záležitost na půl hodiny. Sice velmi prosté a okaté vykrádání Dark Souls je až trapné, neboť to vypadá, že grafici neměli ani špetku fantazie, ale hratelnost slibná i pro nějaké větší dílo. Na kickstarteru by určitě s tímhle konceptem uspěli.

Hra Blood Spear je pol hodinová, nenáročná akčná adventúra, vytvorená šikovnými študentmi.

➤obtiažnosť: pokiaľ máte nejakú skúsenosť so souls hrami, tak vás táto neprekvapí. Osobne som nezomrel ani raz a namále som mal len v bossfighte na konci.
➤prostredie: temné fantasy, ktoré mi prostredím pripomína Dark Souls je na to, že sa jedna o študentskú hru veľmi pekne nadizajnované. Určite by som prijal viac detailov ale nemôžem sa sťažovať.
➤súboje: prakticky bojujete proti pár rovnakým nepriateľom dookola, čo mi príde ako menšie mínus. Našťastie hra má max pol hodinu, čiže sa to dá prežiť. Súboje sú založené na hádzaní kopie. Taktiež je možné efektívne uhýbať či vysávať zabitých nepriateľov a dopĺňať si tak životy. Nakoniec sa stretneme ešte s bossom. Nič zložité ale určite bol zaujímavý, aj keď na mňa príliš pomalý.

!! Menšie záverečné zhrnutie !!
Keďže sa jedná o študentský projekt, tak musím uznať že sa celkom podaril. Milo mi pripomenul moje občasné utrpenie v Souls hrách. Prostredie aj keď nie je najdetailnejšie, tak má niečo do seba a páči sa mi. Súboje sú celkom nudné, pretože len pred seba hádžete kopiu a občas sa uhnete. Posledný boss fight taktiež nedal moc zabrať ale je pekným zakončením. Celkovo je hra peknou jednohubkou, a keď si uvedomíme že na tom pracovala skupina študentov, tak odviedli dobrú prácu.