Ahoj, prosím o radu. Blitz2 po instalaci z original CD che po mně soubory do systémových složek a to vyžaduje administratorska opravnění. Na staré mašině s Win XP fungoval bezva. Tyhle Win 10 mě asi dostanou. Díky moc. Petr
Já jsem tomu dal šanci. Po dlouhé době, co mi na to padal prach na poličce. Teď lituji, že jsem to udělal. Co to má ku*va být? Začal jsem kampaň za Němce. V prvních misích pár tanků, nějaká ta pěchota, debilní vyskakovací okno s posilami. Mimochodem souhlasím se vším, co napsal MartinezZ v prvním příspěvku.

Ale k věci. Jak mám sakra s mými jednotkami něco zničit, když mě nepřátelé vidí o mnoho dřív než já je. Jedu s tanky na nějaké obranné postavení a než je uvidím, tak mám 2 tanky dole a další poškozené. Co to jako má být? A co když mám tank poškozen? No tak si můžu na*rat. V každé misi v jedničce byly opravárenské vozidla, tady je hovno. Poškozený tank můžu rovnou odepsat. Sranda byla v jedné z prvních misí, kdy mi tanky najely na miny. Ok, daj tam miny, ale že by mi dali ženisty? Proč? ...

Tak samo pěchota, dřív než se doplazí na dostřel, tak je mrtvá.

Ok překousl bych to, kdybych měl jako v B1 v každé misi i nějaké to dělostřelectvo, s kterým jsem si nejdřív pokryl oblast a poté na ně zaútočil... AHA tady si můžu o nějakém dělostřelectvu nechat jen zdát.

Takže výsledek --- jsem teď v misi, kde mají samé obranné pozice, nemám žádné průzkumníky, nemám žádné letadla, nemám žádné dělostřelectvo, mám pár tanků, které než uvidí nepřítele, leží v oblaku kouře. O pancíři tanků ani nemluvím, mám Stugy, které mají pancíř 55 ale vklidku něpřátelské protitankové dělo a tank s průrazností kolem 40 ho zepředu sundají jako nic ...

Tahle mise byla poslední kapkou a radši se přesouvám na Codename: Panzers ...
Nakonec to nebylo až tak hrozné :) Většinou šlo o zvyk, díky tomu, že jsem měl už tak zažitý Blitzkrieg 1. Nevím, jak moc na B2 pracovali lidé z týmu dělajícím na B1, ale spíše než pokračování je to trochu jiná hra "na stejné brdo".
Hmm, nepřijde mi moc normální, když letadla prolétávají zemí a ignorují tak zákony hmoty, ani mi nepřijde normální, že grafika mi nejvíce řve v menu a ve hře je potichu, asi trochu neoptimalizované menu :) BTW, hudbu jsem musel naprosto ztlumit, to se nedá poslouchat.
Mé, po letech skutečné setkání se hrou (konečně jí totiž rozchodím :) A hned pár poznatků:
- některé zpřeházené klávesové zkratky z Blitzkriegu 1, takže se furt zakopávám, místo abych útočil. Zase se učit vše znovu v rámci pokračování téže hry.
- chtělo to po mě instalovat StarForce ovladače, WTF?
- oproti B1 vlezlá divná nehodící se hudba, ještě že jde zeslabit
- nejde se pořádně oddálit, přijde mi, že jsem hrozně nízko. Stejně tak letadla div nejezdí po zemi.
- prosvítání barev příátelských/nepřátelských jednotek je hrůzné, ale bohužel nutné, protože grafika je oproti B1 naprosto hrozná, divná a neuvěřitelně úchylně barevná, takže na zemi, v trávě a v lese není vůbec nic vidět, jen prosvítající barvičky jednotek. Tohle si B1 nezasloužil.
- pěchota má hrozně divné animace pohybů, buďto plavou nebo chodí jak posraní
- přivolané střemhlavé bombardéry mi na nic neútočí, dokud jim neukážu na co přesně - jsou slepí? Jenom si tak létají a mě chcípají jednotky.
- Kterého blba napadlo zpřeházet informační zvuky ve hře. Zvuk naloadované mapy nebo dokončené mise je tentýž, co v B1 oznamoval neúspěšné splnění úkolu (což většinou znamenalo konec mise). V kuse trnu co se to děje.
- Mám rozlišení 1680x1050 a i B1 v tom vypadalo nádherně přehledně. Tady je všechno GUI tak obrovské a zabírá hrozně moc místa a ještě furt vyskakuje obří panel na přivolání posil, který musím stále dokola zavírat.
- Vzhledem mi to, nevím proč, hrozně moc připomíná první Spellforce :D A dokonce i hudbou.
- textury povrhu mi přijdou rozmazané, stejně tak text mi přijde nějaký rozblenclý. Je to nějaké divné. Zlatá přehledná a pitoreskních barev prostá 2D/3D grafika B1. V B2 mohu natáčet kameru, ale k čemu mi to je? V B1 jsem to nepotřeboval a jak byla hra skvělá.

No, tohle ještě bude boj...