Škoda že tento díl nemá český oficiální český dabing jako měl posel smrti 1 a dokonce 2 a 3 ale tento díl má do kvality předchozích posel smrti ( Black mirror ) hodně daleko stejně jako Mafia 3 do Mafia 1 a 2 má daleko,ale i tak je to zajímavý díl a možná by byl ( alespoň v české republice ) daleko populárnější a lepší kdyby měl český dabing který by to nějak "oživoval" zpříjemňoval protože ten anglický dabing je ( alespoň co se Mafia a hlavně posel smrti týče ) strašný.
@jones1240 (12.12.2017 13:00): Všiml jsem si, že BM není PS1. Je to reboot PS1 a tak ho také beru, což z komentáře vyplývá.

Zbytek je arogantní blábol člověka, který si léčí svoje ego obvyklou mantrou zdejšího adventurního fňuk týmu. Na to odmítám reagovat.
Přečetl jsem si to znovu (teď už celé) a máš tam opravdu dosti silné a špatné tvrzení: "Nemastný, neslaný, nezajímavý... prostě typický hrdina adventur"

To jako vážně ? Jako tvůj názor mě nepřekvapuje vzhledem k tomu co jsi vše hrál, jo a zní to jakoby Posel byl snad jedna z prvních která více vykreslila hlavní postavu. Já bych to takhle nehrotil kdyby ten komentář nebyl psán tak jak je.

Jo a ty další výroky radši nezmiňuji. Jdi si zahrát více adventur, trochu si udělej vyšší rozhled a pak třeba přestaneš mít takto nezdravý vztah k takové hře.

Co se týče reakce na tvůj příspěvek tak si opravdu nemyslím že to ždímají ale snažili si udělat komorní horor který ale udělali kostrbatěji, chtěli to pojmout trochu jinak. Tady je chyba že ty prostě nedokážeš to hodnotit jako jiný přístup, tohle nemá být jednička a je blbé to tak brát.
@jones1240 (12.12.2017 08:54): Přijde mi, že k tvému příspěvku se ani nemám jak vyjádřit, neboť vše bylo řečeno v komentáři nebo v diskuzi níže. Ale když už sis s tím dal tu práci...
Je na mě jakým způsobem budu rebooty a remaky brát. Pro mě jsou znehodnocením původního díla. Někdy větším, někdy menším. Znám i dost dobré remaky, viz třeba níže zmíněný Resident, či Nibiru, takže automatická zaujatost ve smyslu - je to reboot a vše je špatně, je prostě nesmysl. Vždy mi záleží na tom, jak ona předělávka vypadá, jak se staví k původnímu dílu. BM beru jako urážku Posla 1, to ano. Působí tak na mě. Je to bohužel špatný reboot a přistupovat k rebootu jako k něčemu novému a neznámému prostě nedovedu pokud znám hru z níž vychází. Pokud někdo dokáže vnímat BM bez ohledu na trilogii, tak věřím, že si hru může užít podstatně více. Já to nedokážu a srovnávám hodně, protože trilogii znám dobře, mám ji rád a ten kvalitativní rozdíl je obrovský.

Snahu vdechnout té značce něco nového bych tvůrcům věřil, kdyby z původní trilogie využili víc než jen dva názvy a motiv záhadné smrti člena rodu, kterou je třeba rozluštit. Takhle to na mě skutečně působí jen jako snaha přiživit se na značce, která nejen u nás, ale minimálně i v Německu má velmi dobré jméno, ostatně vznik už třetího dílu to jen potvrzuje.
Kdyby chtěli více pracovat se značkou, mohli sáhnout po sequelu z minulosti. Nebylo by to těžké, znalosti trilogie by nebyly třeba a nic by nebránilo ani těm novým herním prvkům.

Každopádně děkuji za názor. Mám rád, když se člověk vyjádří k tomu proč dal mínus. Je to dobrá zpětná vazba.
Na úvod řeknu že jsem zarytý Adventurista i s mnohem větším přehledem než ty a je mi jen 20, a hodně lidí co znám hraje Adventury dost a staří rozhodně nijak extra nejsou (wink na Drolina).

Co se týče tvého komentáře tak mě na něm vytočila tvá zaujatost, já přesně nesnáším tyhle typy fanoušků kteří jsou tak s prominutím butthurt že automaticky ke všemu jako reboot, remaster či i trochu jinak postavený nový díl co překopá spoustu věci přistupují negativně a už automaticky proti tomu zbrojí. Mě osobně je tohle jedno já rebooty třeba neberu jako součást té série co jsem měl rád, beru to jako pokus někoho jiného té značce dát něco osobního a udělat jí na novo. Tak by jsi to i ty měl brát.

Chápu můžeš oponovat s tím že proč se nepokusili udělat přímo nový díl z univerza trilogie, ale holt někdo chce začít na nečisto a mám pocit že i nechtěli naštvat fanoušky. Horší by bylo kdyby udělali přímé pokračování a celé už nastavené univerzum zprznili :D Navíc nemám pocit že parazitují na značce, kdyby to dělali Češi tak oka, ale tahle hra není ve světě tak úspěšná jako tady. Mám pocit že to nedělali s úmyslem že by díky použití tohohle jména získali více peněz, protože je to blbost protože jméno této série by jim ani moc nepomohlo.

Dále proč jsem ti dal mínus: Přistupuješ k tomu automaticky negativně pořád jen vychvaluješ posla a tak nějak to reboot bereš jako osobní urážku, ber to jako Reboot snaha někoho vdechnout novou tvář té hře. Univerzum z trilogie máš uzavřené a hotovo. Jako opravdu takovýhle přístup zarytých fandů nechápu.

Jo a rebooty a remastery, remaky mi nepřijdou jako něco necitelného vůči značce. Často jsou povedené a je zajímavé vidět i když na značce pracuje někdo jiný a ty vidíš i jinou stranu.
@Lukaskon (11.12.2017 20:43): Viem, tak isto ako je napríklad Heat od Michela Manna remakom jeho staršieho L.A. Takedown. Ale nie je to len o tom, či sa daného projektu chopia pôvodní tvorcovia - pokaziť to nakoniec môžu aj oni, tak ako je možné, že niekto ďalší celý koncept uchopí lepšie.

Inak súhlas, tie pasáže s duchmi boli vyložene strašné a chvíľu mi tvrvalo, kým som pochopil, čo odo mňa hra chce. To ich už radšej mohli poňať formou QTE, aj keď na druhej strane, QTE v Black Mirror postavené na mačkaní jednej klávesy je taktiež vcelku bizarné dizajnové rozhodnutie. :)
@M.a.t.t. (11.12.2017 20:14): Nibiru má jednu zvláštní vlastnost a to, že jde o remake vytvořený těmi samými lidmi, co stáli za Poslem bohů. Podobně je na tom kupříkladu první Resident Evil. Neříkám, že to původní dílo neznehodnotí, ale rozhodně se tam dá očekávat výrazný ohled na něj. Navíc remake je snad vždy ohleduplnější k původnímu dílu nežli reboot, který si razí svoji cestu skoro od počátku.

Není co vyvracet. V podstatě každý komentář tady je založený na subjektivních dojmech. Tohle moje tvrzení podpírám určitou svou zkušeností. Ty můžeš mít zase jinou zkušenost. Že moderní adventury nejdou starším hráčům na ruku, s tím souhlasím. Ale ne každá zajde tak daleko jako BM a jeho pasáže s duchy (obzvláště ta ve skleníku).
@Lukaskon (11.12.2017 18:36): Aby nedošlo k mýlke, k remakom sa nestaviam nijak zvlášť pozitívne, avšak pripadá mi krátkozraké odsudzovať ich automaticky a proti tomuto budem bojovať vždy. Aj preto že sa nájdu remaky či nové verzie, ktoré sa originálom vyrovnajú, alebo ich predčia. Súdiac podľa tvojho hodnotenia Ni.Bi.Ru: Posel bohů by si to mal vedieť najlepšie, teda pokiaľ hru nechceš dodatočne prehodnotiť, keďže ide o remake určený na tú istú platformu a ktorý automaticky znehodnocuje originál :)

Že klasické adventúry nekladú až taký dôraz na reflexy je, samozrejme, pravda, inak si mi však stále nevyvrátil, že ide skôr o tvoje subjektívne dojmy. Jednako, existuje mnoho mladších hráčov so slabšími reflexami, ktorí si radšej vychutnávajú casual záležitosti, starších hráčov je určite menej a celkovo nemám dojem, že by mnohé dnešné (a modernejšie) adventúry mierili vyložene na nich. Nakoniec, aj nový Black Mirror však chcel od začiatku cieliť skôr na tých mladších, akurát že z toho vyliezol taký podivný mačkopes...
@M.a.t.t. (11.12.2017 15:28): Já netvrdím, že rebooty či remaky nemohou být úspěšné, ale z mého pohledu je převýprávění již existujícího díla na stejnou platformu (film, hra...) jeho znehodnocením a to i když je výsledek lepší. Je to o principu a je to můj subjektivní pocit. Chápu, když to vidíš jinak.

Co se druhé věci týče... Samozřejmě ti neřeknu, kolik hráčů BM bude kritizovat akci, ale mohu říci asi toto: PaC adventury jsou jedním z nejstarších herních žánrů a svými nároky byly a jsou přístupné starším lidem více než většina jiných žánrů, snad krom tahových strategií. Dá se tedy očekávat, že věková hranice hráčů bude výš než třeba u akcí nebo závodních her. S vyšším věkem člověk ztrácí reflexy i schopnost kombinovat několik herních úkonů naráz a tak se mu spoustu her pomalu uzavírá. V komentáři mluvím o zarytých adventuristech a pod tímto pojmem si představím hráče, kteří adventury upřednostňují a mají jich něco nahráno. Mám pár takových známých a nikdo z nich nepovažuje akci, či QTE pasáže v adventurách za přínosné a to mají do důchodu ještě daleko. Co asi řeknou za pár desítek let? Adventury mám pořád rád, ale musím je hrát s vnučkou, která mi mačká QTE?!
@Lukaskon (komentář): " Každá recyklace, ať už herní, či filmová, je totiž znehodnocením původního díla a dává jasně najevo absenci úcty k němu" - Vyložene nesúhlasím. Je mi jasné, čo si väčšina ľudí myslí v globále o remakoch, či rebootoch, ale ako filmová, tak herná scéna ponúka "recyklácie", ktoré nerobia hanbu originálu.

"Když si vezmete, že podstatná část zarytých adventuristů jsou starší lidé, kteří nejsou zvědaví na nějakou komplikovanou hurá akci, je to jako kdyby se vývojáři střelili do vlastní nohy. " Ehm, prosím? :) Máš to aj niečim podložené, alebo ide len o tvoj subjektívny dojem?
@jones1240 (30.11.2017 12:09): Syberie tedy je daleko vzadu za prvním Poslem smrti! Zrovna od Tebe bych takové příkré hodnocení nečekal :) Taky mám za sebou několik desítek adventur z 80 a 90.let a tedy do podprůměru bych PS1 v žádným případě neshazoval :)
@Red (30.11.2017 15:19): Zdaleka ne kompletní. A plačky přichází, až když se přijde tahle nejvíc nejlepší adventura, úplně náhodou česká, kritizovat. Pročež vítej! :)
Zase je jednou plačka tým nad údajnou přeceněnosti Posla smrti kompletní. DH je ještě v pořádku:)
@účet smazán (30.11.2017 12:36): Otázka je kdy jsi to hrál? Já jsem před tím hrál třeba i Grey Matter, což je všehovšudy docela průměrná zálažitost, a i to mi přišlo lepší, než Posel Smrti.
Před pěti-šesti lety jsem se na Posla vyjadřoval tady... http://pixelswarm.blogspot.cz/2012/05/posel-smrti-pc.html
Dneska bych to asi přepsal, kdyby se mi chtělo, ale v základě to odráží můj názor na tu hru.

Jinak bych přidal i Broken Swordy, Grim Fandango, nebo Nonary Games sérii (ale to je kombo visual novely a escape roomů, takže něco trochu jiného).
@účet smazán (30.11.2017 11:57): Gabriel Knight Trilogie, Monkey Island (ano je to humorná adventura ale i tak větší zážitek), Tex Murphy, Phantasmagoria,The Last Crown ci hromada veci od Sierry, je toho spousty. Staci jen mit sirsi rozhled a neskoncit s adventurami jen u Posla, TLJ a Syberie ci pak se oddat serii Uncharted :) I ve srovnani s novou serii The Last Door Posel Smrti pokulhava a to opravdu hodne.
@účet smazán (28.11.2017 09:31): Kdyby ta hra byla Česká tak hádám že všichni loadingy přejdou, protože Češi žejo... Na tu hru se budu u nás hodně plivat a vše se jí vytýkat už jen protože není Česká jako jednička a je to reebooooot. Já čekám že tak hrozné jako trilogie to být nemůže.
Jednak je to tím, že když se člověk nudí, tak se čas vleče, ale minimálně dvě hodiny jsem strávil čekáním u nahrávací obrazovky, která se objeví pokaždé, když opustíte lokaci. Na pomalu naskakující čísla u „loadovacího“ kolečka musíte pokaždé koukat alespoň půl minuty, takže přechod z jedné strany domu na druhý je testem trpělivosti.
:-D tak to si užijte borci

Zdroj: https://bonusweb.idnes.cz/black-mirror-r ... 2_bw-ps4-recenze_Srp
Mám takové tušení, že to bude hrozná blbost, ale třeba mne překvapí. Každopádně originální Posel smrti je jen jeden a nedám na něj dopustit.
Imho v podstatě bude stejný název a možná pár základních prvků. Black Mirror svět, co jsem pochytil, není nějak pevně svázán a jednotlivé díly tak mohou mít prakticky jakýkoliv obsah. Tenhle nový díl tak nebude výjimkou.
Taky mě ty rebooty se stejným názvem rozčiluju. Aspoň nějaký podtitul tam mohli dát, třeba The Black Mirror: Origins :D Podle steamu to nebude mít ani české titulky. Věřím ale, že zrovna příběh by mohl být lepší, nebo aspoň lépe odvyprávěn.

Teda nevim no, původní Posel smrti byl úžasnej a podle mně neni třeba "rebootu" kterej do toho zanese zmatek... Když se puvodni hra odehravá od roku 1982 tak mi připadá jako nesmysl aby pokračování týhle legendy začínalo někdy roku 1920... Bestak to bude pár hodin adventury na který budou chtít jen trhnout balík a to se vsadim, že to nebude mít ani cz dabing jako originály :D a dle mého názoru se jim nepodaří překonat srdce rvoucí příběh Samuela a budoucí snahy Adriena. Prostě kvalita příběhu nebude poražena prvky jako je rozhněvanej komorník kterej odmítne dát klíč někomu z Gordonů jen protože dostal zprda :D.. No nezbývá nic než jen počkat co z toho vyleze.. Ale dejte na má slova, nebude to Posel smrti takovej jak ho máme rádi....