Bet on Soldier: Blood Sport

26.09.2005

Korporace WRF a UAN spolu už už válčí 80 let, od roku 1918. Muži od 16 let výše jsou verbování, ženy a staří lidé pracují ve zbrojním průmyslu. Válka byla postupně přetvořena v soutěž jménem B.O.S. - Bet on Soldier (vsaď si na vojáka). Jde o souboj dvou vojáků. Výherce čeká peněžitá odměna a postup do vyšší ligy. Vy hrajete za vojáka WRF jménem Nolan Daneworth, který má amnesii. Proto začne nový život jako farmář a vezme si zdravotní sestru Julianne. Jednoho dne ovšem přijde do jeho domu komando a srovná ho ze zemí a zabije jeho manželku. Nolan dva ze tří mužů pozná - jde o bratry Boryenkovi, kteří jsou nejvyššími šampiony patřící pod UAN. Nolan tedy znovu vstoupí do B.O.S. a vydá se na cestu za pomstou.

Bet on Soldier je FPS, kde se vše točí okolo peněz. Na začátku si nakoupíte vybavení a nové náboje, opravy zbroje a lékárničky si kupujete v misi u speciálních terminálů. Peníze získáváte za zabité nepřátele, za speciální zabití (headshot, výbuch barelu) získáte víc peněz. Hráč si také může objednat dva členy týmu, kterým může rozdávat základní příkazy.

Na začátku mise si kromě vybavení a společníků vybíráte, proti jakému soutěžícímu budete bojovat - čím těžší a rychleji zabitý, tím více peněz dostanete.

Ke hře později vyšly datadisky Bet on Soldier: Blood of Sahara a Bet on Soldier: Black-out Saigon.

Jo, docela slušný spoiler. Ale asi jediná věc, která by mě to donutila hrát. Hrál jsem demo a už tam jsem nadával na debilní checkpointy a na konci nějakého blbého mechanického robota, který když mě zabil, tak jsem mohl hezky celé od znova. Pak když jsem viděl videorecenzi a četl recenzi, že to je frustrující a furt musím opakovat půl mise, když mě zabijou, tak jsem to vyškrtl ze seznamu "musím dohrát" :-)
Konec konců se mi ani ten zbytek moc nelíbil a začínal se nudit i u dema.

Myslím si že to není až tak špatná hra jak mnoho lidí říká. Herní svět jakožto válka dvou frakci která je brána jako sport za krvavé peníze(a ty peníze budou opravdu zalité krví) mě docela nabudil. Říkal jsem si tam bude asi nulový příběh ale nějaký malý tam přece jenom je. Snažíte se zachránit svou milovanou ze spárů druhé frakce a vzpomenou si kdo vůbec jste. System sázení a vydělávaní peněz nemůže být lehčí, rubete, dostáváte doláče. Za ně nakupujete lepší a lepší vybavení abyste mohli zase efektivněji nějakého šampiona na konci úrovně poslat do věčných lovišť a získat za něj kýžené vsazené dolary.Grafický engine byl podle mého trošku nadprůměrný efekty jisker když do nepřítelova brnění pálíte ostošest a jemu pomalu odpadává zničené brnění byl cool, výbuchy barelu a toho zeleného sajrajtu v barelu také a musím vyzdvihnout nasvícenost a odlesky hry. Co bylo ale propána krále hrozné byla zvuková stránka. Hru jsem měl v češtině s dabingem a takovouhle příšernost sem neviděl snad od doby dabovaného Quake 4. Hrůůůza děs a peklo. Fyzikální engine mi připadal takový zvláštní ,nevím ale nepřátele padali jak kdyby meli kapsi naplněné héliem..strašně pomalu a gumově..při výbuchu lítali jak ucházející balonky, vše mi to připadalo takové zpomalené. Nevím jestli to byl záměr vývojářů nebo nějaká moje chyba. Systém ukládaní pozic byl poměrně dobře rozmístěn ale v některých pasážích bych to vymyslel jinak. Postupováním po žebříčku jsem se blížil k finální konfrontaci před kterou jsem se měl rozhodnou jestli se přidám k ,,hodným´´ nebo ,,zlým´´ které beru jako zpestření..které mě ke konci vyvede z omylu když poznávám ze sem zrazen všemi blízkými a tak či onak jestli se přidám k hodným nebo zlým střelen do hlavy. Zajímalo by mě jak hra pokračuje v datadisku..

Celkový dojem ze hry byl uspokojivý, některé věci bych udělal jinak, jiné jen vylepšil. Nebýt odfláknutého konce, fyziky a některých chyb šlo by o solidní titul...65%

Pro: Systém sázeni.zbraně,některé grafické efekty,ovladatelné stroje,akčnost

Proti: Příběh,Konec,zvukový a fyzikální engine.system ukladání pozic na některých místech,krátká délka.