Benji Bananas

24.02.2013
03.04.2013
03.10.2013

free to play

Jednoduchá hříčka, ve které ovládáte opičku Benji. Jedná se o dobrodružnou hru, ve které je třeba se dostat co nejdále přes všechny nástrahy. Opička skáče přes liány a sbírá banány, což je hlavní náplň hry. Pokud se opička dotkne země, hra končí. Hru doprovází nepovinné úkoly, které se zaměřují na počet posbíraných banánů, určitou vzdálenost atd.

Kromě lián jsou ve hře i hadi, za které se Benji může také chytit. Ale had takové zacházení dlouho nevydrží a spadne, čímž má Benji jen omezený čas, jak dlouho může zůstat na hadovi viset. Ve hře jsou i ostny, které mohou Benjiho omezovat, a trampolíny pomáhající Benjimu dostat se výše. V pozdějších levelech jsou liány mnohem kratší a sofistikovanější a mohou být třeba slizké či zastoupeny v menším počtu. Benji může sbírat i různé pomocníky - jetpack, horkovzdušný balón, letadlo nebo orla. To vše slouží pro snadnější postup džunglí a dalším prostředím, ve kterém se hra odehrává. Lze sbírat i magnety, které přitahují banány a led, který ničí ostny.

Banány slouží jako platidlo, díky kterému si lze prodloužit liánu, sílu magnetu atd. Lze si za ně koupit i jednorázový perk. Ten pomůže v pozdějších levelech. Například, že vás had neshodí. Lze si také koupit různé skiny na opičáka.

• Android 90
Můj stý komentář :)

Skvělá rychlovka, pokud chcete zabít trošku toho času při nějakém čekání. Herní prostředí je moc pěkné (někde jsem četl, že by mělo být kreslené ručně) a hra je opravdu roztomilá. A plnění úkolů je taky příjemná záležitost i když jsou občas dost zdlouhavé nebo těžké.

Hudba v pozadí je příjemná a do této hry parádně sedí. Obtížnost se s každým levelem (světem) stupňuje a projít lokace je opravdu výzva. Bohužel hra je dost monotonní, takže rychle omrzí.

V nějakém článku psali, že opička nemá nohy. A fakt!

Pro: Skvělá hra na zabití času, krásně provedeno prostředí i hudba.

Proti: Rychle omrzí