@Tulareanus (24.07.2022 15:22): Já vím, mně se to teď machruje, když to hraju až teď :)
Jinak pokud by tě to zajímalo, jeden týpek z Irska dělá podcast o adventurách a hned v první epizodě dělal rozhovor s "Grundislavem" a řeč je samozřejmě i o Benu Jordonovi. Ten rozhovor mi vlastně celej přišel strašně fajn, Francisco zní jako strašně super člověk a vlastně kvůli tomu jsem teď začal hrát ty jeho Ben Jordan hry :)
@Pitva (24.07.2022 14:28): Jasné, máš pravdu. Ale hral som to strašne dávno. V dobe, keď som BJ 2 hral, tak remake dvojky ešte neexistoval a remake jednotky bol čerstvý. Čiže hral som to cca 2006 a komentár, ako vidíš som písal v roku 2011. :)

Až oveľa neskôr som zistil, že jednotka, ktorú som hral bola remake v úplnom slova zmysle. Pôvodne som to chápal tak (podľa nejakého krátkeho článku niekde na Leveli alebo inde, čo ma aj k sérii priviedlo), že je to verzia, ktorá má dabing a ktorá má o čosi vylepšenú grafiku, ale myslel som, že jednotlivé obrazovky, zápletka a texty boli rovnaké. Originálnu jednotku a ani remake dvojky som vlastne doteraz nehral. Čo mi však celkovo nesedelo v dvojke bolo podanie zápletky, lebo to celé bolo strašne, strašne suché. V trojke sa podľa mňa dosť slušne zlepšil oproti dvojke a v štvorke už vedel napísať naozajstné postavy a nielen NPCčka, ktoré tam stoja ako rekvizity, ktoré ti majú dať nejaké informácie.

Ale mohol by som sa dokopať aspoň k zahraniu remaku dvojky. :)
@Tulareanus (komentář): Nesmíš porovnávat 1 deluxe verzi s původním druhým dílem. I u prvního dílu je rozdíl mezi deluxe verzí a tou původní obrovskej. Jsou to v podstatě dvě úplně odlišný a v podstatě samostatný hry. I proto je dobře, že tu mají na DH samostatný karty.
Přestože říkáš, že je 2 krátká, je podstatně delší než původní 1 a má i důvtipnější puzzly. Zlepšení od prvního dílu tedy v autorově tvorbě nastalo :)