BecherFlask

2000

freeware

Ve hře BecherFlask, podobně jako ve hře Boulder Dash, ujídáte herní plochu, abyste se dostali k cílovým předmětům, kterých musíte posbírat předepsaný počet. Zde již těmito cílovými předměty nejsou drahokamy, ale lahve Becherovky. Na splnění každého levelu, kterých je ve hře celkem dvacet, máte určitý časový limit, za který jej musíte dokončit a přitom se nesmíte nechat zabít nějakým výbuchem či přimáčknout padajícími předměty. Za zbývající čas dostanete, stejně jako za sebrané lahve, příslušné bodové ohodnocení, které se nakonec zapíše do "Dvorany slávy".

Tato jednoduchá logická arkáda se zúčastnila, jak už sám název napovídá, soutěže Becherovka Game 2000.

Boulder Dash jsem nikdy nehrál a ani to do budoucna neplánuji, zkusil jsem si však jeden z jeho nesčetných klonů s názvem BecherFlask. Jak jsem ale následně zjistil, tento typ her mi moc nesedí.

Ujídání herní plochy ještě dejme tomu, ale přemýšlet, jestli zvládnu projít pod tímhle kamenem, aby na mě náhodou nespadl nebo nevyhodil do povětří tohle auto, navíc pod hrozícím vypršení časového limitu, mě značně drásalo nervy a jednotlivé levely jsem musel neustále opakovat. Tohle opravdu není nic pro mě.

Pro: ujídání herní plochy

Proti: neustálá hrozba smrti, časový limit