Battlepaths

02.06.2012
28.10.2012

Battlepaths je 2D RPG viděné shora. V kůži hrdiny jménem Rick vstupujete do světa plného monster (orkové, goblini, pavouci, zombie a mnoho dalších). Systém hry hodně připomíná Diablo 2, protože používá stejné mechaniky. Ty ale zjednodušuje "až na kost", takže snižuje počet předmětů, které si lze obléct, neobsahuje skillové stromy a ani drahokamy ke zvyšování síly předmětů. Postava zabíjením získává zkušenosti, zvyšuje si statistiky, sbírá předměty s magickými vlastnostmi a plní úkoly, které zní většinou "zabij velitele monster v oblasti".

I když je grafika laděná do komiksového stylu, rozhodně nejde o jednoduchou procházku růžovou zahradou. Je totiž nutné počítat s tím, že každé monstrum je jiné a pokud máte slabinu, dříve či později kvůli ní zemřete. Smrt naštěstí není velkým trestem, protože se vždy zrodíte znovu na začátku stejné lokace, ve které jste zemřeli a můžete hned zkusit útok zopakovat.

Jedna akce vaší postavy trvá určitý počet akčních bodů a pokud je monstrum rychlé, může zaútočit i dvakrát za sebou. Na obzvlášť silné příšery je možné použít speciální lektvary (výbušný, bleskový, vyvolávající spolubojovníka), které lze najít nebo nakoupit u alchymisty. Obchodovat lze pak už jen s kovářem, který prodává všechno ostatní.

Tak mám rozehráno a zatim mě to baví :) Jen nevim jak poznám kolik hp maj ty nepřátelský potvory :)