Battle Painters

2002

freeware

Jak vypadá souboj malířů? To zjistíte v této jednoduché freeware hříčce zaměřené na multiplayer u jednoho počítače. Hra je ztvárněná v manga stylu. V každé bitvě se utkají čtyři malíři (každý má jednu barvu) a chybějící hráče lze nahradit počítačem řízenými boty. Dále je možné hrát v týmech 2 proti 2.

Na začátku každé bitvy leží bílé plátno a na středu startují čtyři malířské štětky. Cílem je zmalovat co největší kus plátna svojí barvou. Štětky uhání vpřed a zanechávají za sebou barevnou stopu, na hráči zbývá pouhé zatáčení doprava a doleva. Při kolizi od sebe štětky odskočí a jsou na chvíli zpomalené. Občas se na hrací ploše objeví powerup, který při sebrání dodá výhodu proti soupeřům (rychlost, tlustší stopu apod.). Po uběhnutí krátkého časového limitu se vypočítá pokrytí, vyhrává hráč s největším procentem "zabrané" plochy.

Jedna z tých hier, ktoré si zahráte 1-2x a potom si už väčšinou ani nespomeniete ako sa volala. Ja som si na to spomenul úplnou náhodou. Takéto hry vďačili minimálne za ten ich krátkodobý úspech nedostatku internetového pripojenia alebo počítačov. Preto sme sa aj štyria natrepali za jeden pc a hrali a hrali a hrali, kým sa pri hre tak nesmiali, že nás až prsty neprestali poslúchať. Predsalen jedna klávesnica a štyria ľudia, to nie je práve užívateľsky najnormálnejšie. Kde sú tie časy.

Pro: Na chvíľu zabaví...

Proti: ...ale po čase si už na ňu nik nespomenie.