Batman: The Caped Crusader

akce > arkáda *
1988 AmigaAmstradApple IIAtari STSpectrumC64
1989 PC
Special FX Software, Quicksilver Software (Apple II verze)
Hra Batman: The Caped Crusader je rozdělena do dvou částí. První část nás přivádí na stopu Penguina a jednoho z jeho dalších zákeřných plánů na ovládnutí světa za pomoci robotických tučňáků. Batman, aby zabránil tomuto spiknutí a zachránil obyvatele Gotham City, musí nalézt a odpojit hlavní řídící počítač, který robotické vojsko Penguina ovládá. Druhou část hry opanuje další ze zlých charakterů a protivníků netopýřího muže, věčně se smějící Joker, který unese Robina, Batmanova společníka. Batman znovu závodí s časem, aby svého přítele zachránil.

Každá z obou částí tvoří samostatný celek a lze je hrát v libovolném pořadí. Pozadí scrolluje v komiksově stylizované grafice a odehrávají se na něm souboje svalnatého Batmana s jeho protivníky. Batman se pohybuje přes řadu různých lokací, nepřátele likviduje takřka boxerskými údery, kopy a používá i svůj batarang. V průběhu svých dobrodružství sbírá užitečné předměty, jež mají vliv na jeho energii a zdraví. Většina hádanek má charakter bludiště a procházení labyrinty.