Toto DLC mám jako součást GOTY edice ze Steamu.

DLC se odehrává pouze v Ocelárnách. S Batmanem si chvilku nad nimi polétáte a na konci poběháte v nové budově. Ale více prostoru má Robin, se kterým se pohybujete pouze v té nové budově. Takže hodnotit mechaniky je zbytečné, když je to stejné jako v AC. Nové jsou pouze pohyby a udělátka Robina, které jsou jako výzva také v původní hře (alespoň v GOTY jsou přímo).

(Následující spoilery se týkají hlavní hry.) Hra je rychlá, krátká, jednoduchá. Příběh jako epizodka k CA fajn, ale žádné nové nápady oproti AC. Jako vedlejší misi můžete ničit balónky. A i tentokrát si poskoci (kteří mají tentokrát nový make-up se smutným výrazem, slzou a smuteční páskou na ruce) mezi sebou povídají (nebo s rukojmím), takže si mj. můžete vyslechnout názory na smrt Jokera, na Robina nebo co budou dělat teď, když je Joker mrtvý.

Někteří si stěžovali na problémy s hrou. Mně se nevyhnuly. Je to krátké, tak to dohrajte na jeden zátah a snažte se nic nezkazit a neumřít. Já jsem předčasně vyřadil v souboji muže, který měl informace, a po opakování hra spadla při prvním pokusu o autosave. Stejný problém měli jiní (v jiných situacích). Tak jsem rozehrál novou hru (další save-pozice). DLC bylo přístupné rovnou, tak jsem ho pak dohrál bez problému, i když jsem hru vypnul a znovu zapnul. Kromě toho mi párkrát zazlobily textury. Nic závažného, jen se asi dvakrát pár stěn nezaostřilo.

S Robinem je zábava mlátit kolem sebe, ale Harley jako hlavní záporák moc nepředvedla.

Pokud máte toto DLC v GOTY edici nebo je zrovna ve slevě, je to fajn.

Pro: Nezklamalo, výborné propojení s hlavní hrou

Proti: Nenadchnulo, bug znemožňující dohrát DLC, pokud ji neodehrajete na jeden zátah

Tohle dlc se podle mě povedlo. Možná nepatří úplně k těm nejdelším, zato trošku zvedá obtížnost od hlavní kampaně. Alespoň mě se to tak zdálo.

Harley Quinn je jako postava skvělá, a Tara Strong odvedla při dabingu skvělou práci, ostatně stejně tak jako u plné hry. Líbí se mi i provedení Harleyných thugs. Říkám si, jestli se na tom nepodílel nějaký ten módní návrhář.

Robin konečně není k smíchu, tak jak tomu je v komiksech (kdy se divím, že se na té pozici vystřídalo tolik charakterů). Pokud znáte komiksy, tak ze všech Robinů použili vývojáři Tima, který je charakterem Brucovi asi nejblíž. Pokud něco zamrzí, tak absence více charakterů. V tomto dlc jsou vlastně jen dvě hratelné Batman a Robin + Harley Quinn jako hlavní padouch. Chápu, je to cena za krátkost příběhu, ale líbilo by se mi, kdyby do toho zasáhl i Dick Grayson coby Nightwing. Ten i s tímto dlc zůstává postavou hratelnou jen v aréně.

Často se hře zazlívá slabý Boss fight. I když nepatří mezi herní špičku, musím říct, že mě bavil mnohem víc, než závěrečný v plné hře. Navíc se dá předpokládat, že zhruba takto by se Harley zachovala. Od ní se nedají očekávat veliké zvraty, přesto je občas vynalézavá.

Závěrem povím, že tohle dlc se mi líbí a mezi dlc patří k tomu lepšímu. Já bych ale přeci jen chtěl víc.

Pro: Obtížnost, Dabing, Harleyniny rváči

Proti: Je toho málo

Arkham City mi k srdci přirostlo nápaditými vedlejšími misemi a atmosférou mnohem víc než hlavním příběhem nebo možnostmi open worldu, proto jsem další přírůstek do netopýří mozaiky vítal s otevřenou náručí. Harley mám navíc rád už z dob předtím, než to díky Margot Robbie bylo v módě, takže se zdánlivě nemohlo nic pokazit. Jenže v hlavní (lépe řečeno hlavnější) roli zde není Harley, není v ní dokonce ani Batman. Je v ní Robin.

Zatímco obvyklý ústřední hrdina (který se naštěstí také dostane ke slovu v elegantně řešeném finále) snese pěknou řádku ran či dokonce výstřelů a přesto je připraven rozdat sérii úderů, jeho drozdí společník už na tom tak dobře není. Po sérii průměrných levých háků se skácí k zemi, o kulkách ani nemluvě. Boss fighty jsou tak v jeho podání slušným utrpením, zejména proto, že při pokusu o doražení omráčených nepřátel si dává slušně na čas, vesele u toho točí dlouhou tyčí a než úder dokončí, už dostane obvykle dobře mířený pohlavek od dalšího z nevlídných pohůnků.

I proto mi celé DLC trvalo podstatně déle než slibované dvě hodiny a i proto jsem u něj nervózně poposedával a dokonce ho někde ve druhé třetině přerušil na více než měsíc. Mnozí si stěžují, že se dá v hlavní hře hrát jen za Batmana a Catwoman, Revenge je odpovědí, která říká, že méně je někdy opravdu více.

Pro: Harley a její nezaměnitelná anarchie

Proti: Robinova slabá výdrž