Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bananoid

61
6 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1989 PC
Vývojáři:
Banana Development
Bananoid je jedna z dalších předělávek klasického Arkanoidu.

Úkolem je stejně jako v klasickém Arkanoidu pohybovat vlevo a vpravo plošinou, kterou ovládáte kurzorovými šipkami nebo myší. Za pomoci plošinky se snažíte odrážet míček, kterým se pokoušíte zasáhnout barevné cihly, jež po nárazu zmizí. Z cihel mohou padat různé bonusy (tzv. Power-Upy), které zlepšují vlastnosti plošiny - např. zvětšení plošinky, jiný Power-Up naopak dokáže třeba pohyb míčku zpomalit, po sebrání dalšího získáte jako bonus 3 míčky atd.

Ve hře je též několik zajímavých inovujících prvků, například herní plocha nezabírá pouze jednu obrazovku, ale jde srolovat doprava i doleva. Tímto jsou levely mnohem větší a vy proto musíte zničit mnohem více cihel.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Arkanoid zná jistě každý správný pařan a Bananoid není nic jiného, než jeho o rok mladší kopie s vtipnějším názvem. Odlišností je opravdu málo a ani vizuální zpracování či nahrazení cihliček krychlemi nemá vliv na skvělou hratelnost.

Ničení barevných krychliček je zábava, která mi někdy vydrží hodiny, jindy mě omrzí za pár minut (hlavně když se nedaří). Přesto se však k Arkanoidu, Bananoidu nebo nějakému jinému klonu této arkády často vracím.

Pro: hratelnost, krychličky, power-upy

Proti: občas se dostaví stereotyp

+5