Bad Rats: the Rats' Revenge

Bad Rats

logická > nezařazeno *
logická > logický rychlík
20.07.2009 PC
Spojenie logickej hry založenej na využívaní hernej fyziky a kulisa odvekého konfliktu medzi mačkami a potkanmi spolu vytvárajú drsnú, no zároveň vtipnú hru Bad Rats. V nej sa hráč zhosťuje úlohy konštruktéra smrtiacej pasce na pasívneho mačacieho nepriateľa. Proti hráčovi stojí jedine fyzika a na jej pokorenie musia stačiť len predmety, ktoré sa bežne nachádzajú medzi odpadkami. To znamená, že popri sudoch, doskách či debnách, sú k dispozícii aj originálne vyzbrojené potkany. Každá mapa je vždy pozastavená a na hráčovi je v časovom limite pripraviť cestu pre predmet, ktorý po spustení času v konečnom dôsledku krvavo usmrtí predátora na cudzom území.

Kunick: Bylo. Rozhodl jsem se trochu ubrat, protože podle mé stupnice je 40 % "nuda" a 60 "zábava, která občas skřípe". Je fakt, že tady to…

Dohráno. U jiných her by tohle slovo mohlo působit nepatřičně, možná zbytečně, ale tady ne. Tady je dohrání takovou výzvou, že jen těžko bychom hledali něco podobného. Ne proto, že by byla hra tak těžká, ale spíš tím, jak dokáže znovu a znovu házet klacky pod nohy.

Kdo z vás viděl Totalbiscuitovo video, asi pochopíte, proč má Bad Rats tak nízké hodnocení. Asi nejsem úplně normální, ale mě to bavilo. Hra si dělala srandu ze mě a já na oplátku z ní. Máte na výběr z asi 15 předmětů a krys, které je nutné poskládat v aréně tak, aby míč dojel do cíle (a tam velmi krutým způsobem zamordoval nebohou kočičku). A teď si představte, že umístíte třeba jen dva z nich, pustíte míč a on dojede na místo A. Tak na místo A postavíte třetí předmět a čekáte, že tam míč dojede a posunete se dál. Tak přesně takhle to tady NEFUNGUJE! Míč totiž při druhém, třetím a čtvrtém pokusu dojede pokaždé úplně jinam a pak se možná někdy podaří zopakovat zase to místo, kde už předtím byl (ale na A už se třeba nikdy znovu nedostane). Takže s předměty nehýbáte, jen pouštíte level pořád dokola, dokud to prostě hra nevypočítá tak, jak jste to vymysleli. A přitom sledujete, jaké další a další kraviny to dělá.

Největší zážitek je, když vám míč poprvé vypadne dopředu z mapy. Ano. Ve 2D logické hře může míč vypadnout do třetího rozměru :D :D Když se tohle stane poprvé, divíte se. Když podruhé, vztekáte se. Když se to stane podesáté, už nezbývá nic jiného, než se jen hystericky smát :) A to zdaleka není vše. Dokonce se mi podařilo docílit i toho, že krysa zavěšená na balónku letěla nad tím balónkem (prostě se převrátila) :) Kouzelné je, když si pak chcete pustit "správné" řešení od autorů hry a to taky nefunguje na první pokus.

A takhle je to tady se vším. Modlíte se a prosíte, aby už hra konečně uznala porážku a udělala to, co po ní chcete. Interface je vcelku ok, ale má pár much (dá se omylem vyjet ze hry, otáčení a umísťování krys je nemotorné). A počítání celkového skóre je už úplně retardované (když odejdete ze hry, skóre se smaže). Hudba se brzy oposlouchá, grafika je slabá (rozlišení max. 1280x1024 bez antialiasingu)... No radši už končím.

Pro: Umírající kočička, více variant řešení levelu, hra je tak blbá až je vtipná

Proti: Slabá grafika, naprosto náhodná fyzika, nedoladěné uživatelské rozhraní