Azrael's Tear

Search for the Holy Grail

1996

Azrael's Tear se odehrává v roce 2001, kde světu hrozí smrtelná nákaza, kterou dokáže odvrátit jen Svatý grál. Hlavní hrdina je jedním z Raptorů, novodobý archeolog a především vykradač hrobů. Po stopách Svatého grálu se vydává do nově objeveného podzemního komplexu. Podzemní labyrint je plný všemožných nástrah, komplikovaných mechanismů, rébusů a hádanek. Při jejich řešení je Raptorovi nápomocná jeho speciální helma, která na obrazovce zobrazuje veškeré informace o okolním světě.

Azrael's Tear je 3D adventurou viděnou z vlastního pohledu. Prostředí, ve kterém se odehrává je do detailu propracované. Všude lze vidět nápaditou architekturu a level design, je zde spousta různých svitků, knih a textů s náboženskou a templářskou tématikou. Atmosféru doplňuje podmanivá hudba.

Jo tak TOHLE je ta hra, kterou jsem spatřil popsanou před nějakými deseti lety na TheUnderdogs a marně se ji snažil sehnat... hm...:)