Astérix: Caesar's Challenge

Astérix: Le défi de César

1995

Naši staří známí dobrodruhové Obelix, Asterix, moudrý druid Getafix, Justforkix a Geriatrix ze zapadlé galské vesnice se na výzvu Caesara vydávají na cestu celou Římskou říší, kde poznávají historii a kulturu všech římských provincií a její obyvatele. Pokud stihnou včas i návrat domů, je Caesar poražen v sázce, kterou s nezkrotnými Galy uzavřel.

Asterix: Caesar's Challenge je interaktivní deskovou hrou s minihrami v každém čtverci desky, kterých je celkem 54. Každý čtverec může být vyložen v jeho odpovídající římské provincii a představuje vždy zajímavý úkol, který je nějakým způsobem spojen s Asterixem a jeho světem. Minihry můžou mít podobu historického kvízu nebo logické hříčky a všechny jsou pospojovány kreslenými animacemi s grafikou typickou pro komiksy o Asterixovi.

Hra je určena pro jednoho až šest hráčů, kteří se ve hře střídají hodem animovanou kostkou a každý reprezentuje jednoho z našich hrdinů.