@aDOSt (16.03.2024 14:42): Neznám vůbec tvé pohnutky, ale co se tabletu týče, tak jsem byl v podobné situaci a nakonec jsem z nouze udělal ctnost a na tabletu jsem toho odehrál přes emulátory poměrně hodně (největší výkon bylo asi dohrání a zmapování stařičkých Ultim 1 až 4 (mapy jsem kreslil v aplikaci na kreslení elektrických obvodů). Měl jsem tady k tomu i nějaké povídání na mém profilu (z 2016, z 2020).

Na tabletu se dá hrát velice dobře, pokud člověk ví co a jak. Má to i své přednosti. Hlavně doporučuju vynikající dosovský emulátor Magic Dosbox a pak jsou k dispozici i velice kvalitní snesovské. Pokud máš iPad, tak tam je zase mnohem větší množství dobrých indie her.

Měl jsem dokonce období, kdy jsem myslel, že hry hrát už vůbec nebudu, že mě to úplně pustilo. A nakonec je mi přes čtyřicet a hraju furt :-)
@Artran (16.03.2024 12:48): Díky za pochvalu, ale tohle byla skutečně moje labutí píseň. Od doby, kdy jsem prodal Sega Mini a SNES Mini, mi zbyl jenom tablet a na něm skoro nehraju (v podstatě jenom digitální verze deskových her). Posledních 10 komentářů už jsem převážně věnoval hrám, na které jsem měl z mládí mraky vzpomínek, ale i ty jsem si musel oživit za pomoci YouTube.
@aDOSt (16.03.2024 09:55): Třeba se k hraní zase vrátíš a k psaní komentářů též. Jak už zmínil Tainaru, píšeš velice dobře. Je spousta nových i starých her, které tu komentář nemají a přitom by si jej zasloužily.
@aDOSt (16.03.2024 09:55): To je škoda. Padesátka je pěkné číslo, ale pocitově mi to přijde někde na půl cesty :) Tak snad ještě není všem dnům konec a třeba najdeš jiný zdroj nebo inspiraci pro psaní dalších komentářů. Píšeš dobře.
Pokud ale i přesto končíš, tak díky za tvou práci s komentováním!
@Tainaru (16.03.2024 09:44): Už není o čem psát. Už u posledních dvou komentářů jsou musel vytáhnout hry ze svých začátků na C64 a na nic dalšího, k čemu bych chtěl napsat komentář, už si nevzpomínám. Já jsem sice hrál někdy do roku 2013, jenže těch her už bylo tolik, že si obvykle vzpomínám jen na to, že jsem je dohrál a skoro nic víc. A k těm hrám, které byly natolik intenzivním zážitkem, že si je pamatuju i po letech (první a čtvrté Call of Duty, Mass Effect, Dead Space, Red Dead Redemption,...) je na databázi už tolik špičkových komentářů, že není co k nim dodávat. Mě spíš bavilo seznamovat lidí s hrami, které pomalu zapadají prachem.