ArmA II: British Armed Forces

ArmA 2: British Armed Forces

27.08.2010

rozšíření

British Armored Forces je stahovatelný přídavek pro ArmA II: Operation Arrowhead. Příběh se odehrává v roce 2012, dva měsíce po konci základní hry. Britská armáda má za úkol porazit zbytky takistánské armády, která se schovává v horách. Hráč hraje za Briana "Frosty" Frosta, člena britských výsadkářů a zúčastní se operace "Crimson Lance", která má přinést dlouho očekávanou stabilizaci země.

Přídavek přináší do hry novou stranu, armádu Jejího veličenstva jak do singleplayeru v podobě několika nových misí, tak do multiplayeru. Samozřejmostí je aktuální výzbroj britské armády jako puška L85A2, kulomet L110A1 nebo obrněné vozidlo Jackal.

Povedené DLC k Arrowheadu, jež kromě obligátních kusů techniky do editoru přináší především profesionálně udělanou minikampaň Crimson Lance. Ta bude asi vyhovovat spíše strategičtěji založeným hráčům, neboť je složena z rozsáhlejších "velících" misí, ve kterých by občas člověk potřeboval být na více místech zároveň. Naštěstí se to drží zhruba v mezích starého dobrého OFP, takže žádný neohrabaný high command a podobné obskurnosti.

Komplexnější mise bývají díky mnoha chybám velkou slabinou her od BIS, ale tentokrát jsem si to užil od začátku do konce. Bohemku nejspíš napadlo konečně najmout pár testerů a za celé čtyři mise jsem nenarazil na jediný bug či nefunkční skript. Dokonce i AI dělá, co se od ní čeká...

Zamrzí pouze klasicky příšerný scénář (tentokrát umocněný filozofováním hlavního hrdiny) a úsměvný voice acting. Přijde mi, že tak polovinu postav dabovali Češi úporně se snažící napodobit anglickej/skotskej/irskej přízvuk a zní to opravdu hodně drsně.
Po celkem vydařeném přídavku AČR, jsem se nyní zase chopil velení britské pěchotní jednotky LANCER. Jako obvykle musím kluky z Bohemky pochválit za novou vojenskou techniku, celkem jsem si oblibil útočnou pušku L85A2.

No, ačkoli hra nabízí celkem dost samostatných misí, tak samotná kampaň, na kterou jsem tuze těšil, nabídla čtyři mise. Z toho první je jen taková rozehřívací. Přiznávám, že náplň úkolů byla poměrně zábavná, různorodá, dokonce místy i takticky náročná (obrana základny pod konstantní minometnou palbou), ale bylo toho prostě málo!

Zajímavost: Zdá se, že na začátku máme přidělených 9 vojáků a ti se neobnovují do dalšího pokračování - tedy ztráty do jisté míry vskutku zamrzí a mohou ztížit budoucí postup. To se povedlo. Osobně jsem ztratil tři muže.

Takže si to shrňme: Kampaň dobrá, ale kratičká, žádné nové mapy, pokud jsem se dobře díval, jsme se taky nedočkali, celkově nic moc.

70%

Pro: ARMA, skutečná vojenská technika, obtížnost

Proti: Krátká kampaň, absence nového prostředí