A.R.E.S.: Extinction Agenda

19.01.2011

Spousta herních vývojářů nevidí budoucnost našeho světa příliš růžově, a tak nám ve svých hrách předkládají různé katastrofické scénáře, jak by to s lidstvem mohlo jednou dopadnout. Ten svůj se rozhodlo zveřejnit i studio Extend Interactive ve své hře. Příběh je jednoduchý, v roce 2094 se nepřátelští roboti z vesmíru zmocní předsunutých obranných pozic Země a jediným, kdo je může zastavit je hrdina v oranžové zbroji - robot Ares.

A.R.E.S.: Extinction Agenda je 3D plošinovka z pohledu z boku. Autoři hodně sází na atmosféru starých plošinovek z automatů. Během spousty úrovní musí Ares bojovat proti neustálé přesile nepřátel. Naštěstí má možnost recyklovat jejich "mrtvá" těla a vyrábět si pro sebe s jejich pomocí nové zbraně, granáty, případně lékárničky, je jen na hráči, pro co se rozhodne a co v danou chvíli zrovna nutně potřebuje. Postupně musí projít celkem pět světů a na konci každého z nich čeká obrovský boss.

Hra vyšla na Steamu a před zakoupením je možné vyzkoušet volně dostupné demo.