Arcomage

2000

Arcomage bylo původně součástí her Might and Magic VII: For Blood and Honor a Might and Magic VIII: Day of the Destroyer, díky své oblíbenosti se ale dočkalo také samostatného vydání.

Jedná se o karetní hru, kde je cílem pomocí tří typů karet vybudovat svou věž určité velikosti, zničit soupeřovu věž, nebo nashromáždit určité množství surovin. Karty stojí suroviny (cihly, drahokamy, příšery), které se každé kolo doplňují podle počtu dolů, magie a jeskyní. Každá karta pak má svůj účinek jako zvýšení věže nebo zdi, poškození nepřítele (nejdřív zeď, pak věž), nebo různé speciální efekty.

Stand-alone verze umožňuje i multiplayer přes síť nebo internet.

Krasny vytazok hry z hry Might & Magic VII: For Blood and Honor... Kvoli tejto hre som sa v MM7 vela nacestoval, ale aj vela zarobil, takze som konecne mohol svoje skusenosti, stastie a radost z tejto malickosti zurocit a pripomenut si to...

V dnesnej dobe by som uvital nejaku konverziu na vyssie DX, pretoze su problemy so spsutenim na novsich systemoch a tiez graficky kabat hry je zastaraly...
Zvukova stranka je z jednej strany mizerna a zdruhej nostalgicka, pretoze ako sa vam ponukaju stare zname zvuky kariet a tahov, zaroven to chcete vypnut :P

Kazdopadne je to velmi pekne pripomenutie M&M 7 a 8, cim velmi vyhodne zvysuje replayabilitu tychto hier, takze je to zaroven vyhodny marketingovy tah, zabavna kartova hra a prijemna oddychovka na dlhe vecery.
...a když jsem pak hrál MM7 podruhé, hned po příjezdu do Harmondale jsem šel, proběhl jeskyně, uzmul balíček a unikl spárům nestvůr jen proto, abych mohl objíždět hospody a hrát Arcomage. Vida, už nemusím (ale stejně bych to udělal zas).

Arcomage - hra, které se nabízí srovnání s českou hrou Mravenci. Arcomage má daleko lepší grafiku, zvuky a možnosti. Přesto mám Mravence raději. Hry Arcomage mi přijdou trochu moc jednoduché a nevyvážené. Přesto je to ale originál a hraním Arcu jsem strávil mnoho času. Dokonce jsem si i jednou obkreslil všechny karty (obrázky) a chtěl to ve škole hrát jako karetní hru (pak se mi do ruky dostalo Wasteland, ale to je jiný příběh). A vzpomínky se pomalu vytrácely, jak je nahrazovali další a další partičky Mravenců. S počítačem, tátou, přítelkyní, bylo toho hodně.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
KDY (poprvé) -------- 2001 (v MM7)
KOLIK (hodin) ------- 2
KDY (naposled) ------ 2007