JohnCZ: jj, ten patch opravdu opravil všechny chyby + toho do hry dost přidal. Forsaken Gods už je tedy docela v pohodě, i když za prvními 2 díly pořád pokulhává...
SilentWolf (30.10.2011 13:01:51): Náhodou Forsaken Gods nebyl v jádru špatný. Nedávno vyšel nějakej velkej fanpatch (Enhanced Edition) a ten prej opravuje všechny chyby. Popravdě mě bavil víc než celá Arcanie, jen měl tu smůlu, že byl tragicky zabugovaný a bylo vidět, že ho dělalo jiné studio (prazvláštní chování postav atp.)
Už mlčím (tedy nepíši), jen jsem měl nutkání tu dvacítku nějak obhájit.
Měl bych si nechat proplatit bandwidth, protože torrentům chvíli trvalo než to dostali domů.
Gunár: Taky se s tím nijak nechlubím. Tady jsem se spíš jen neúmyslně prozradil...

Giovanni Antonio Kekelli: No tak já netvrdím, že Two Worlds je nějaká pecka. Má taky svoje mouchy. Jenže Arcania oproti ní asi spadla do hovna, protože tam těch much vidím opravdu hodně. Když to nebudu brát jako pokračování série Gothic, tak co se mi na ní líbilo. Měla dobrou hudbu, hezkou grafiku (vykoupenou dost velkými nároky na HW), slušný bojový systém, monstra a i příběhově se to jakžtakž dalo. Jenže pak je tu hromada bugů, všudypřítomné neviditelné bariéry, opakování obličejů, kouzla, divnej konec, svět, atd., atd. A to tuhle hru sráží hodně nízko. Sice ne na těch 20%, ale já jí beru jako pokračování Gothic série (děj navazuje, jsou tam staré postavy, monstra) a to si pak ode mě prostě víc nezaslouží.
Greg- No vidíš, nesouhlasit samosebou můžeš.. Každopádně pro mne to tak není, pro mne jsou to obojí hry okolo 65-70, a třeba ohledně designu nepřátel by se TW 1 i TW2 mohla učit protože nepřátelé z TW byli opravdu směšně navržení, nezajímaví a nudní..
Greg: Hmm tak to jdeš ostatním hráčům fanstránky fakt příkladem, tím, že to stáhneš.

Kekelli: Přesně Arcania je spíš takový spin-off, víc, než přímé pokračování. Jasně bylo to prezentováno jinak, ale alternativní název Arcania: A Gothic jasně dokládá, že z Gothic série tato hra vybočuje. Spin-offy jsou důkazem úspěšnosti série. Líbit se může i nemusí...
Giovanni Antonio Kekelli: Nesouhlasím. Two Worlds je o dost lepší. A to beru Arcanii jako samostatnou hru...
Mě ten datadisk příjde jako začátek Arcanie- za toho krále. Jakoby byly souboje tak moc zajímavé že hra nenabídne už nic víc :D
Hele ale to mě také nepřijde moc (vlastně vůbec) fér jednání, hru stáhnout i když víte že se vám nebude líbit (datadisky nebývají moc rozdílné od základní hry, tudíž pokud se vám nelíbila základní hra, logicky to bude stejné i u datadisku).
Zvláště pak pokud hře srazíte hodnocení jen proto že má v názvu Gothic (bohůžel tak to dělala většina recenzentů) , ideální by bylo kdyby jste tu hru (jak základ tak datadisk) vzali jako samostatnou novou značku, žádné pokračování, žádný Gothic, jen Arcanie.. Když se pak odprostíte od toho co znáte z předešlých dílů a přestanete to brát jako Gothic zjistíte že ta hra není (přes chyby) zas tak špatná..
Protože Arcanie rozhodně nic nezprznila. Nový Gothic je otázka času. Piranha jej určitě udělá. Spellbound udělal svoji práci dobře a vytvořil RPG, co se může směle rovnat třeba Two Worlds pokud se chcete na někoho zlobit, pak na JoWood..

Já si to stáhl hlavně z důvodu, abych měl celou sérii (Gothic, Gothic 2, Gothic 2 Noc Havrana, Gothic 2 Návraty, Gothic 3, Gothic 3 Forsaken Gods, Arcania Gothic 4 a teď tohle). Dělám moderátora na české fanstránce o této sérii a občas musím udělat nějaký screen, něco zjistit, atd. Také si ale myslím, že pokud člověk hru pak stejně nehraje, tak není zas tak morálně strašný, když si jí stáhne (prostě je to takový rozšířený demo :) ). No a k tomu hodnocení. Jak jsem psal, není asi zcela objektivní, kdybych to měl brát jako samostatnou hru. Grafika, hudba a pár dalších věcí by to hodnocení asi zachránilo. Problém je, že já tuhle hru vidím jako další nepovedené pokračování velmi dobré RPG série. A to už se pak tento datadisk líp hodnotit nedá...

Thellwin: Dík za upozornění, u Arcanie měním hodnocení taky na 20% ;) .
Greg - datadisk je pro tebe o 20 % lepší než původní hra, které jsi napálil nulu? Když pominu fakt, že absolutně nechápu, jak je u tebe možné si pořídit (stáhnout) pokračování hry, která tě podle hodnocení absolutně nebavila, tak by mě zajímalo, v čem je teda pro tebe datadisk konkrétně lepší ...
SilentWolf: Předpokládám, že ty sis Setarrif také nekoupil a už hážeš 35%. Pak se nelze divit, že se na PC prdí. Všechno totiž souvisí se vším. Bez urážky, jen mě tenhle váš přístup mrzí (tebe a třeba Grega). Své NE řekněte tím, že to nekoupíte, ale nestahujte to.
NateLogan: Oba víme, jaký problémy tenhle datadisk při vzniku měl. Myslím, že cena je plně přizpůsobená "výkonu" tohoto rozšíření. Ber to jako DLC a máš po problému, pokud tedy vyloženě nemáš něco proti Arcanii samotné. Jinak v popisu jsem uvedl nová monstra, zbraně etc.

Greg: Nepozastavuju se nad tím, že se ti hra nelíbí. Pozastavuju se nad tím, že to stáhneš a dáš tomu 20%. Evidentně si datadisk nebudeš kupovat, přesto jsi jej stáhl z torrentů, i když už jsi nenáviděl jedničku - mohl jsi teda tušit, že datadisk asi o moc jiný nebude...
Měl bys to hodnocení zrušit. Nemáš právo hodnotit něco, za cos nedal ani korunu, piráte.
Tedy ten trailer v galerii je vyloženě nepěkný. Fakt v té hře není nic lepšího?
Jo, ta hra si víc nezaslouží. Možná to není zrovna moc objektivní hodnocení, protože jsem naštvaný jak tahle hra se svou kolegyní Arcanií zprznili moji nejoblíbenější sérii, ale co už. Za hodnocením si stojím ;) .
G4 mám originál krabicovku, daťák jsem zatim sosnul z netu, než se u nás začne prodávat.
Povedl se někomu ten import postavy? Mám endsave ze čtyřky, ale když v addonu kliknu na novou hru, hra spadne. Když savy ze čtyřky smažu, všechno jede.
Musíš mít uložený autosave po konci hry, vytvoří se hned jak zabiješ posledního bosse, jinačí save nahrát nejde.

Mám s tím trochu problém, naisntaloval jsem čtverku a že si nahraju save před koncem, jen zabiju bossa aby se mi vytvořil ten autosave, ale co se nestane, hra se prostě nechce načíst :-/ načítá se a načítá a nic se neděje :-(
Jak funguje ten import postavy? Protože jestli si tam importnu toho ubermastera z konce 4, tak to moc velká výzva nebude.