Apache

Apache Longbow

1995

Apache Longbow je simulátor amerického bojového vrtulníku AH-64 Apache. Hra nabízí tři kampaně po deseti misích odehrávajících se v Jemenu, Koreji nebo Kypru. Kromě kampaně jsou k dispozici i samostatné bojové mise a také výcvikové mise. Cíl každé mise je hráči sdělen pomocí textového brífingu s mapou. Před startem mise je k dispozici ještě plánovač, ve kterém lze nastavit kompletní výzbroj vašeho stroje a trasu letu.

Hra nabízí dva stupně obtížnosti, arkádový je určen pro začátečníky, za to ten realistický vyžaduje už nějaké zkušenosti, absolvování výcvikových misí a alespoň základní prostudování manuálu. Ten je dostupný i přímo ve hře. Kromě singleplayeru hra nabízí i multiplayer až pro 16 hráčů, kteří mohou hrát jak společně proti počítači, tak dva týmy proti sobě a obě tyto varianty lze modifikovat hrou v kooperaci po dvou, kde jeden hráč je pilot vrtulníku a druhý střelec.

Jako každý simulátor od DI (vrtulníkový nebo letecký, to je jedno) je obtížnost v některých misích pekelně náročná. Jsem si tak dnes v noci letěl doprovodit 3 Black Hawky s dalšími 3 Apache na misi kde jsme měli vysvobodit zajatce. Start na vrtulníkové výsadkové lodi, pak dlouhý let k cíli, asi tak 20 min, neustále u země, okolo trasy samé Shilky a SAMy, o BVP ani nemluvě.

Doletím pracně k cíli, skupinu mám neustále na dohled. U cíle se snažím seč můžu ale nestačí to. Nakonec letím zpět sám, už jsem po 15 min skoro u pobřeží, když tu se na chvíli ve výšce okolo 25 metrů zadívám na budíky a v tem moment napálím s Apache do země.

Debriefing: outstanding - destroyed targets, 3x Black Hawk + 4x Apache destroyed, mise failed. :)

Ten samý problém mám v DI Hindu. Když už splním úspěšně misi, tak se pro změnu rozbiji u přistání.