Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alien vs Predator

20.10.1994
79
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

FPS Alien vs Predator byla jednou z nejdůležitějších exkluzivit pro konzoli Atari Jaguar. Stejně jako v dalších dílech série, i zde si může hráč zahrát za tři rasy - Aliena, Predátora a člověka, kterým je mariňák Lance J. Lewis. Každá má pak ve hře vlastní cíl.

Při hře za Aliena je třeba zachránit jejich královnu ze zajetí na lodi Predátorů. Alien může cestovat vzduchovými šachtami, ale výtahy jsou mu odepřeny. Také se nemůže vyléčit, ale v případě smrti může hráč pokračovat z místa jako nový vetřelec, pokud se mu podařilo "nakazit" mariňáka.

Opačný úkol má Predator - ten musí vetřelčí královnu ulovit a nárokovat si tak její lebku. Predátor je lovec, a tak získává nové zbraně za určitý počet zabití. Může také použít maskovací zařízení a zabíjet nepřátele prakticky neviditelný, za což však dostává penalizaci, která má za následek oddálení odemčení nové zbraně. Predátor si také jako jediný může schovávat lékárničky na později. Jako jediný nemůže využít vzduchové šachty.

Vojín Lance J. Lewis musí zmizet ze základny, na které se hra odehrává a navíc způsobit její autodestrukci. Což není taková legrace, když se zrovna probouzí na ubikaci beze zbraně, bezpečnostní karty, zkrátka ničeho, co by mu mohlo pomoci. Vše musí na napadené základně najít. Bezpečnostní karty mají více úrovní oprávnění, takže se nedá dostat všude po sebrání nejnižší karty, což stejně tak ovlivňuje léčení na terminálech v laboratořích. Mariňák má výhodu ve schopnosti použít jak výtah, tak šachtu.

Pozn.: Tato verze je diametrálně odlišná od stejnojmenných her pro konzoli SNES a Arcade automaty.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.