Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alias

07.04.2004
14.06.2004
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Sydney Bristow (Jennifer Garner) je mladá a perspektivní agentka CIA. Zrovna když si užívala jeden z nemnoha dní osobního volna své nebezpečím nabité kariéry, zaúkoloval ji její nadřízený a zároveň tatínek, Jack Bristow (Victor Garber), nanejvýš urgentní misí. Sydney musí najít agenta Jacobse, za jehož zmizením v Monte Carlu patrně stojí nebezpečná mulatka Anna Espinosa (Gina Torres) alias Černá vdova. Tatáž nemesis se právě ujala vedení kabalistického kultu, uctívajícího davinciovsky všestranného vizionáře Mila Rambaldiho (*1444-†1496), kterého chtějí tito zélóti vzkřísit z mrtvých, aby jim prozradil všechna svá tajemství...

Pátrání po Jacobsovi a tajemném zařízení, známém jako "The Machine", zavede kurážnou agentku do Saudské Arábie, Rumunska, Hong Kongu, Argentiny a Monaka. Podobně jako v seriálu se Sydney vyžívá v převlecích a vystřídá až tři za každou misi. Ty můžete sice absolvovat i skrze bitky plné pěsťovek a kopanců. V takovém případě se však připravíte o něco, v čem je chemická rusovláska nejlepší, o stealth element hratelnosti, jemuž byla přizpůsobena stavba úrovní. Když už se plížení poněkud vymkne a místo rychlého killu dojde na kontaktní boj, může si agentka pomoci například nožem, stejně jako obyčejným koštětem. V tmavých prostorách pomůže buď noční vidění nebo termovize.

Seriál Alias byl odvysílán v pěti řadách (106 epizod) mezi zářím 2001 až květnem 2006, dosáhl šesti ocenění v rámci Golden Globe Awards, Saturn Awards a Screen Actors Guild Awards, přičemž nominace šly do desítek. Alias oslovil jak příznivce akčních seriálů se silnými ženskými charaktery, tak feministická hnutí a navrch se zařadil k holywoodské tvorbě, zlepšující obraz americké Ústřední zpravodajské služby v očích veřejnosti. Plnohodnotná herní adaptace pod taktovkou Acclaimu na sebe i proto nenechala dlouho čekat. Hlasy postavám propůjčili herci protagonistů seriálu a příběh napsal jeden z jeho scénáristů, Breen Frazier, který hru zasadil mezi 19. a 20. díl druhé řady.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.