Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alea Jacta Est

Alea Jacta Est: Roman Civil Wars

22.09.2012
80
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Mírně pozměněný Caesarův citát "kostky jsou vrženy" je názvem nové tahové strategie z období starověkého Říma. Hra je vytvořena na stejném principu deskového ovládání jako série Europa Universalis nebo Pax Romana a jedná se tak o tzv. Grand Strategy hru.

Děj se odehrává v období od roku 87 BC až do 200 AD prostřednictvím celkem pěti scénářů mapujících úpadek republiky, vzplanutí občanské války a vznik císařství. Herní mapa obsahuje krom východních a skandinávských oblastí celou Evropu, severní Afriku, Malou Asii a část Blízkého východu, pojímajících celkem přes 2800 územních a námořních administrativně-správních oblastí. K dispozici jsou stovky různých jednotek, specifických pro jednotlivé geografické lokality a stejně tak stovky postav lokálních vůdců jak v Římské říši, tak i v ostatních státních uskupeních.

Autoři do hry implementovali systém dobového velení armády, vedení boje i zásobování, ale mj. také systém náhodných událostí na politickém poli a různých možností reakce, zajišťujících znovuhratelnost. Hrát za ne-římská uskupení není alespoň prozatím možné.

Souběžně s vydáním hry vývojáři zahájili práci na rozšíření Birth of Rome, přinášejícím nové scénáře z období vzniku Říma.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.