Pax Romana

06.11.2003

Pax Romana neboli římský mír je označení pro dlouhé období relativního míru (27 př. n. l. až 180 n. l.) po celém území římské říše a právě do tohoto období vás zavede real-time strategie se stejným názvem, která našla svou inspiraci ve hře Europa Universalis a nabízí jak hru pro jednoho hráče, tak i multiplayer. V singleplayeru si hráč může vybrat mezi dvěma herními módy, a to buď hru strategickou anebo politickou.

Strategická hra spočívá v řízení vybraného státu, kde za pomoci uzavírání paktů, vedení válek a obchodování s ostatními státy získáváte nová území, ale hlavně vždy potřebné finance. V politické hře hráč ovládá jednu ze šesti historických frakcí Říma, přičemž je zde hlavní důraz kladen na občanské volby, po jejichž vítězství lze ovlivňovat veškeré společenské dění ve městě. Politické funkce v senátu, které vám dopomohou ke značnému politickému vlivu a spoustě peněz, můžete získat mimo jiné pomocí uplácení, vyhrožování či proslovů k potencionálním voličům.