Na Alea Iacta Est neexistuje žádné spolehlivé řešení. Stejně jako Wars of Napoleon je to ohromná mapa, která (nejen) při oddálení dá zabrat i novějším procesorům. Nicméně existují v nastavení vylepšování jako omezení paměti na 10%, nevykreslování hranic a nastavení velikosti textur. Taktéž lze upravit některé hodnoty novějších ageod titulů v slozkahry/settings a to v souborech s koncovkou .opt, kde lze občas nastavit i borderless fullscreen. Ani určitě nemusím říkat, že priorita procesoru pro hru by měla být nastavená na nadprůměrná. Pro začátek doporučuji začít s titulem, který má menší rozlohu; například Birth of America 2: Wars in America, který je na paradox fórech doprovázen i aar tutorialem na kvalitní úrovni.
@Charllize (23.12.2018 12:12): Ještě tento rok tu Julianus pár věcí napsal, takže ještě stále může odepsat!

Ale děkuji ti, je to od tebe milé. Kéžby míra pitomosti ostatních uživatelů šla takto elegantně zamáznout dobrým přítelem :).
@Julianus Apostata (04.10.2012 12:33): Ufff, šest let starý příspěvek.

Do her od AGEODu se chci dostat, tohle nevyjímaje, mám s tím jen jeden problém: jak s těmi 20fps? Ať už jde o Civil War, Alea Jacta Est nebo další, ten strašlivý framerate mě hrozně odrazuje.
Vzhledem k značně únavné repetetivnosti a průměrnosti tahů AI bych se velice rád zeptal, jestli se zde nenajde nějaký dobrý nadšenec, chtějící si zahrát tuhle pecku přes email. alo by se z toho udělat i hezké propagační AAR v češtině.