Alarm für Cobra 11: Volume 2

Alarm für Cobra 11 - Vol. 2, Alarm für Cobra 11: Vol. II, Alarm for Cobra 11: Hot Pursuit, Alarm für Cobra 11: Vol. 2 - Hot Pursuit

26.11.2004
10.06.2005

Téměř přesně čtyři roky po první herní adaptaci vyšel v pořadí již třetí díl ze série vytvořené na motivy německého seriálu Kobra 11. Hra se tentokrát od předlohy poněkud odklonila. Je zaměřena na klasické závodění se soupeři na městských okruzích a ke slovu se dostanou policejní honičky se zločinci a piráty silnic.

Ve hře se v celkem 16 závodech podíváte do čtyř světových metropolí (Berlín, Paříž, Kolín nad Rýnem, New York). Výrazně se rozšířil vozový park až na 25 různých automobilů a ačkoliv nejsou vozidla licencovaná, jejich reálné vzory jsou dobře rozpoznatelné. Hra ale trpí velmi krátkou herní dobou, která se pohybuje jen okolo dvou hodin. Opět však nechybí velké množství bonusového materiálu souvisejícího se seriálem, navíc je doplněn multiplayer pro hru dvou hráčů ve splitscreenu.

Proč se tahle hra honosí licencí Kobry 11, to mi vážně uniká. Navzdory názvu toto není druhá hra na motivy seriálu, nýbrž třetí. Druhou byl naprosto nesehnatelný Teil 2. Od prvního dílu se toho ale mnoho změnilo. Jedná se o klasické závodění, v němž policejní mise hrají jen podřadnou roli. Žádný příběh. Jen naprosto tuctová budgetovka s 16 závody ve čtyřech městech, přičemž některé jsou vzhledem k seriálu naprosto nepochopitelné. Ano, mluvím o New Yorku, který ale nad jiné vyčníval zábavným programem, který hrál v rádiu. Hra už vyšla v angličtině...naštěstí.
S volantem byl trochu problém. Hra ho sice podporovala, ale některé věci zkrátka přenastavit nešly. Takže nitro jsem musel přidávat pádlem pod volantem, Ze začátku hra nudila, pak to docela šlo. Kupodivu v tom podivném New Yorku mě to bavilo asi nejvíc.
Na rok 2004 se nám dostává víceméně ohavného grafického zpracování, kterému sekundují podobně za prd stojící zvuky. Když jsem hru hrál na notebooku s Intel HD (což sice není nikterak silná grafika, nicméně např. s NFS U2 se popere obstojně), tak se hra sekala, resp. framerate nebyl takový, jaký bych očekával od takto vypadají hry.

Takže abych to shrnul. Průměrné závodění v podprůměrné grafice za doprovodu podprůměrných zvuků s nepřiměřenými nároky. To vše je opepřeno vskutku mamutí herní dobou dlouhou cca 2 hodiny.

Pro: Ucházející zábava, rádio v New Yorku (ano, i z maličkostí se člověk musí radovat, není-li zbytí), herní doba (někdy méně znamená více)

Proti: Grafika, zvuky, HW náročnost, herní doba (ale chtě nechtě to musím i vytknout :-D )