Airborne Troops: Countdown to D-Day

Airborne Troops

07.01.2005
18.01.2005

Airborne Troops je původně konzolová budgetová akce předělaná v roce 2005 i pro PC. Vaším úkolem bude jakožto sestřelený britský voják páchat sabotáže a usnadnit tak cestu spojencům do jádra Třetí říše. Máte i možnost hrát za francouzského partyzána či partyzánku. Ze zbraní tu je Thompson, Colt 1911, M1 Garand apod. Kromě primárních úkolů budete plnit i několik vedlejších, ale žádnou velkou variabilitu misí nečekejte. Při hraní narazíte na typické neduhy budgetových her - grafické chyby, sterilní prostředí a respawn nepřátel. Hra také neobsahuje multiplayer.

Hodně špatná hra, na kterou jsem narazil při prohledávání FRAG databáze. Jedná se o mix mezi akcí a stealth akcí. Trochu mě potěšily pěkné zvuky, které hlavně vynikly, když jsem měl hru shozenou na liště. Ostatní aspekty už jsou slabší - od grafiky až po animace. Nejhorší je hratelnost. AT se snaží o stealth, ale moc jí to nejde. Vojáci běhají jak dementi po předpřipravených trasách hodně rychle a vypadá to hodně blbě. Nebo když dva němčouři postávali vedle sebe na místě a pak najednou se rozeběhli s naprosto synchroní animací. Fuj. Navíc mi hl. postava přišla nepřirozeně vysoká, možná že se hra jakýmsi záhadným způsobem přepla do widescreenu. Aspoň to tak vypadalo. Celkově mě AT přestal bavit po 20 minutách hraní.

Takže za to, že jsem se zasmál a za snahu stvořit hru je to na takových 20%. Kdyby to byl freeware, šel bych o 20% výš.

Pro: docela dobré zvuky výbuchů v dáli a koukatelná úvodní animace

Proti: vlastně vše ostatní - od grafiky po hratelnost