Ačkoliv se na Wow dívám zatím hodně z patra, Aion mě celkem překvapil. Zejména to množství nastavení a upravení kompletně celého interface vlastním představám... To bych uvítal u mnohých RPG. I ta počáteční tvorba jak ksichtu, tak postavy. Gameplay zatím nemůžu posoudit, ale zdá se, že vývoj postav je celkem slušně široký.
Ebb: Že se vůbec podivuješ :) Pro mě je spíš překvapující, že někteří lidé v ČR (v ČR!) za hry, filmy, či hudbu dokonce platí. Nepředstavitelné... Přece hry jsou zadarmo ke stažení neee? Ideální je samozřejmě využít k tomu RapidShare (či jinou v ČR populární službu). Sice to něco stojí, ale - nechci "slevu" zadarmo... A kdo nekrade, tak přece okrádá vlastní rodinu.
V poriadku MIG, len že si tu dával link na "warez" stránky s odkazmi na pirátske servre, a ak táto diskusia splní účel tak ich propagáciu budeš do budúcna vidieť v inom svetle.
Kubulus: Tak teoreticky nějaký ten zisk jim může poskytnout. Dejme tomu, že budeš hrát na free serveru bude tě to bavit, ale neposkytne ti všechno co by jsi chtěl, tak přejdeš na oficiální server, kde bude všechno a plně funkční :). Mám dojem, že to myslel nějak takhle.
Say: K čemu je reklama bez zisku, který jim free servery neposkytnou? Zdá se mi to celkem logické, (obzvlášť) pro Blizzard byly hry vždy dobrým byznysem, i v době, kdy k tomu zbytek branže tolik neinklinoval.
Ebb: Já jsem nenapsal, že si myslím, že je to v pořádku. Jen že jsem se o to nikdy takhle nezajímal. Napsal jsem jen, že hru si může koupit originální a jak je to se serverama to nevím.

btw pokud ti dělá problém napsat správně můj nick tak příště napiš jen první tři písmena :) díky
Je to tak. Ono totiz nejde jen o to, ze nekdo nekde provozuje server "zadarmo" (to imho vetsina firem jeste prehlizi, pokud ma na oficialnich serverech dost lidi), ale spis o to, ze lidi, kteri provozuji server "zadarmo" na tom jeste vydelavaji (placena reklama, mikrotransakce atp) a to uz byva horsi.
Legálne/nelegálne, možno som použil silné slovo, no free servre sú postihnutelné v rovnakej kategórii (warez) ako pirátske stahovanie hier, hudby, filmu ako pre prevádzkovatela, tak aj pre hráčov. Je naivné si myslieť, že aj keď si kúpil originálku, tak môže hrať na private serveroch. Ešte raz, monthly sub je súčasť ceny produktu. Som prekvapený, že si niekto myslí že je to v poriadku a to ako si to ospravedlnil MIGHTthedragon je uplny vrchol.
http://wow.joystiq.com/2010/08/14/privat ... blizzard-88-million/

88 milionov vysúdili borci

"A judge in the California Central District Court ruled Thursday that Scapegaming, also known as Alyson Reeves, has lost its lawsuit against Blizzard. Scapegaming had set up private Blizzard servers that included a microtransactions market. Blizzard sued them in October 2009 for copyright infringement."

Piratske servre sú samozrejme warez.
Kubulus: To jsou imo bullshity jak vyšité. Jednak by si kazili jméno a jednak můžou být rádi, že mají reklamu (a nějaké malé množství lidí, co si hru koupí).

Ty vado, co ještě není legální? Je tahle databáze legální? Jsou internety vůbec legální?
To sú pirátske servre, a Blizzard dokonca vysúdil aj zopár milionov od niektorých prevádzkovatelov. Všetci hráči čo na nich hrajú sú postihnutelný, kedže nedodržujú zmluvné podmienky EULA ktorá jasne ustanovuje, že napájať sa hráč musí na oficiálne servre.

A samozrejme to že si kúpil krabicu neznamená že má právo hrať na piratskych serveroch, mesačné poplatky sa rátaju do ceny produktu.

Tj, prevádzkovanie aj hranie je nelegálne.
Ebb: Tak ty ale nemůžeš vědět jestli to say nechce hrát s originálně koupenou hrou :) a co se týče měsíčních poplatků tak za ně se platí ten server, takže nevidím důvod proč nehrát na free. I když o problematiku mmorpg jsem se nikdy moc nestaral tak si nejsem jistý jestli provozování free serverů na mmorpgčko je nelegální.
Ebb: Moment. Chceš tvrdit, že ty mraky free serverů Wow a dalších onlinovek jsou warez?! To teda nevím, kolik lidí by to pak hrálo... Nehledě na to, že některé mají tisíce lidí.
Nič v zlom, ale bolo by fajn keby sa tu nepropagovali warez a pirátske free servre.
No je možný, že teď probíhá nějaký upade to vždycky byly online jen ty co to testovali. Pak je tu ještě pořád ta možnost, že server šel kvalitativně dolu a tak tam nikdo neni :D přeci jen to už asi tři-čtvrtě roku co jsem tam hrál.

Já když si hledal server tak jsem to dělal podle téhle stránky
a v té době byl ještě sun aion na druhém místě. Třeba bych klidně na tvém místě zkusil ten soul aion (ten má online teď 300 lidí přibližně) , který je první má docela v pohodě dané raty. Pokud by jsi chtěl ale nějaké vyšší tak ten hellion u sun aionu by měl být ideální.
Say: Koukám, že nakonec chceš dát Aionu šanci :) já hrál na tomhle serveru
a nemohl jsem si stěžovat. Lidí tam hrálo hodně a admini přidávali stále nové funkce, ale jako na oficiálnim to nebude. Jen mě trochu zaráží, že teď je tam napsáno jen pár lidí online přitom, když jsem ještě hrál jich tam vždy bylo průměrně 100-300.
Jak je to tu s měsíčními poplatky? Nebo existují různé free servery jako u Wow? Doporučte nějaké.
smuggler no , tak nejak nevim ale strasne me laka hrat za vsechno xD imho bude nejlepsi pocit sejmout nejakeho sitha nabuseneho jednou ranou z blasteru xD
No, smuggler už tam je, takže pokud by se stal zázrak a já rozehrál nějakou mmorpg, tak je můj výběr jasný :)
by me zajimalo (sry za OT ale neni poradna diskuze o TOR) jestli v old republic bude dalsi class mandalorian :) za nej bych mooooozna i hral , samozrejme za sitha napoprve
No, třeba je Aion naláká. Budou moct hrát za nádhernou sexici s křídlama a obrovským brnením.

Jinak taky fandím SW: The old republic.
btw osobne fandim kotoru online ale to se nestane protoze hraci MMO jsou vymasteni 10-13 leti haranti (ti co ne sorry ale vetsinou jo, priznejte) kteri se orientuji podle ukazatele , takze na kotor budou tihle hraci totalne lame a bude je srat ze nejsou nejlepsi na serveru protoze se ani nepohnout z mista xD
Popkec: Je jediným konkurentem a počtem hráčům je hned za WoW. A vlastně i dle "hodocení" apod. Tolik webů o tom hovořili :))
Pooky: Konkurentem? :) no nevím ale počtěm hráčů určitě konkurentem není
Teda, mě osobně nepřišel AION ničím zajímavý, spíše strašně stereotypní (stalé samé úkoly, klasické "levelování" atd.). Pochybuji, že se dostane alespoň na úroveň LOTRO, které je vlastně i dnes jediným konkurentem WoW.
No a také má NCSoft zavedenou značku v Lineage II, které sice nedosahuje popularity WOW, ale hraje se svižně stále. Jakože MMORPG nehrávám, na osud Aionu jsem opravdu zvědavý...
Myslím, že Aion stejně jako mnoho jiných MMORPG zajde ve stínu WoWka. Schválně za rok.

Montana: Buď rád.