@konvice (komentář): To minus je za použitý slovník, resp. za některá naprosto zbytečná přirovnání. AoW jsem hrál a líbilo. Je to prostě něco trochu jiného než HoMaM. Má to nemálo vylepšení proti HoMaM i několik slabin (1. i 2. díl). Ale nedomnívám se, že by zmínky o délce penisu apod. byly to pravé ořechové.
@Say (05.12.2014 20:50): Jojo, AoW je tak trochu neprávem zapomenutá strategie (díky sérii HoMaM). Navíc k ní mám kladný vztah, byla to moje první hra co sem kdy hrál :)

Ale až teď sem začal hrát kampaň - mimochodem se skvělým příběhem! - která na mě vždycky byla moc těžká. Líbí se mi na ní, že má často víc možností kudy jít, koho mít za spojence, kudy vést armádu atd. Není to lineární, dost neobvyklý na tahovou strategii.
Nadruhou stranu mě štve trochu stupidní AI, která často hru dost zjednodušuje.
Ty bído, proč o téhle hře nic nevím! Dyť to je naprosto parádní věc! A to UI! Už v roce 1999 počítali s vyšším rozlišením a vůbec celé to hezky vypadá. Grafika ala Jagged Alliance, jen škoda, že zrovna u toho JA není ta podpora vyššího rozlišení...
Pěkný videa, zvlášt to gameplay. Zasmál jsem se jak tam bylo dám custom character a poté minutes later, dám radši přednastavený:)))). Tohle byla zajímavá hra, ale nikdy mě nechytla tolik jako Heroes.
Jee ty jsi srandovni :) mno, pravdou je, ze jsi mi nikdy nepsal nic, protoze to nikdy nemelo zadnej smysl - o cemz vypovida i tva posledni reakce. Jinak tim a timto byla myslena diskuze, o osobnim dopisovani jsem prece nic nezminoval.
@Bodkin (12.07.2012 00:04): Taky jsem po precteni prvniho odstavce hned zamiril do diskuze, ale ty sam jsi stihl velmi vtipne zareagovat a ja se pobavil:) Puvodne jsem mu chtel s pravopisem trochu poradit, ale pak mi zacal psat nejaky nesmysly a ja si to rozmyslel. Ono je to nakonec dobre, vid? Stejne bys me poslal nekam a nechtel si nechat poradit. :)
Mně se pro změnu nelíbila grafika ani jednoho dílu a oba šly poměrně rychle z harddisku. Když chci Heroes, tak si zahraji Heroes. Když chci Civilizaci, tak si zahraji Civilizaci. Nepotřebuji hrát "tak něco mezi". :)
Tady je krásně vidět, jak záleží na každém hráči. Mně se naopak graficky líbí víc dvojka, která mi přijde mnohem "pohádkovější". Dvojku jsem kdysi dohrál jedním šmahem a bavila ma moc, jedničku jsem rozehrál až teď nedávno, takže to porovnání je taky takové nekorektní. Každopádně na GOG vezmu asi všechno (jedničku už teda mám, takže jen Wizards Throne a Shadow Magic), je to dobrá investice.
Já AOW2 stále nějak nepřišel na chuť, ale rozhodně je mezi těma hrama velký rozdíl a hodlám ji (resp. Shadow Magic) zkusit.

Ovládání je asi jen otázka zvyku, mně přišlo naprosto v pohodě. Jednička má každopádně lepší grafiku a lépe běží ve vysokých rozlišeních (GUI se neroztahuje nebo tak), i ten vývoj postavy je tam (prý) propracovanější než ve dvojce.
Já bych teda doporučil spíš dvojku. Jednička má sice taky leccos do sebe, ale nějak nemůžu překousnout až příliš kostrbaté ovládání.
Tento víkend na GOGu se slevou (celá série).

Osobně bych doporučil tento díl na vyzkoušení především zapáleným fandům Heroes, ať konečně uvidí pořádnější soubojový a vývojový systém.