Age of Conan: Hyborian Adventures

Age of Conan: Unchained

online > online RPG *
RPG > nezařazeno
free to play (dříve placená hra)
23.05.2008 PC
Age of Conan: Hyborian Adventures je MMO titulem norských tvůrců z Funcom zasazeným do fantasy světa spisovatele Roberta E. Howarda. Konkrétně se Hyborian Adventures odehrává na Hiborijském kontinentě rok po událostech z knihy Conan: Hodina draka, původně vydané již roku 1935. Během hraní se hráči blíže seznámení se světem a mytologií univerza barbara Conana setkají s monstry, hrdiny, městy a faunou a florou dobře jim známou z literatury i filmů.

K dispozici jsou čtyři hratelné rasy - Aquilonian, Cimmerian, Stygian a Khitan (dostupná s vydáním datadisku Rise of the Godslayer), ve hře jde objevovat na severu položenou Cimmerii, lesy a pláněmi naplněnou Aquilonii a pouštní Stygii. Jednou z předností, v konkurenci jiných MMO, jsou bitvy čítající velké počty hráčů.

Roku 2010 vyšlo rozšíření nazvané Age of Conan: Rise of the Godslayer. Od Května 2011 přešla hra na takzvaný free-to-play model (F2P), kdy již nebylo třeba platit za hraní měsíční poplatky. A o další dva roky později se stalo Age of Conan: Hyborian Adventures kompletně zdarma distribuovanou hrou skrze službu Steam.

7c: Hlavně to neustálý sráčovský zdrhání moc nechápu, když za smrt není vpodstatě žádná penalizace. Asi jejich ješitnost příliš škádlí, když…

Předem bych chtěl varovat všechny, kteří si můj komentář přečtou, že je to spíše nostalgická vzpomínka na určitou etapu mého života než nějaké obsáhlejší shrnutí kvality, i když i o to se pokusím. Avšak mé hodnocení hry je neaktuální, protože když jsem jí hrál naposledy, psal se právě rok 2008/09.

Vzpomínám si na to období, kdy jsem se rozešel se slečnou a byl jsem nucen si hledat nové bydlo. Zabydlel jsem se v "útulné" garsoniéře a každý večer jsem před jejími osamělými zdmi prchal do pradávné Hyborie v těle Cimmerského barbara s obouručním mečem a věrným ořem. Hrával jsem ještě se dvěma kamarády a jakmile každý jeden z nás pohodily mrzké monterky do kouta, otevřel láhev červeného vína a nasadil sluchátka, vrhli jsme se společně do tajů a krás virtuálního útočiště. V tom tkvělo jedno z velkých kouzel (jak už to obecně u MMORPG bývá) celé hry, proháněli jsme se na koních, útočili jsme ze zálohy na obrovité Vaniry v zasněžené krajině, prolézali společně zatuchlé kobky a utíkali v panice před kostlivými čaroději, vyráželi jsme do boje proti ostatním hráčům v PVP minihrách a do mikrofonu jsme za monitorem chrlili neuvěřitelnou plejádu nadávek a přídavných jmen a nebo jsme společně pomáhali ostatním hráčům, jenž se potýkali stejně jako nedávno my s nějakým těžkým úkolem. Když spolubojovníci nemohli, hrával jsem dlouho do noci sám a užíval si pro změnu krásný hudební doprovod a v myšlenkách jsem plul v oné čarovné říši se svým hrdinou.

Tenkrát to byla skvělá záležitost, když jste měli guildu, pravidelně se chodilo na lov hlavních démonů, spravedlivě se rozdělovala kořist a ve chvílích nouze vždy někdo podal pomocnou ruku, mechanismy celé hry na mě působili neuvěřitelně vyladěně, soubojový systém řešený mačkáním směrových kláves ve správném pořadí byl bezvadný a nový, úkoly byli svěží a neopakující se a grafika byla ( a jistě ještě pořád je ) překrásná. Vždy budu vzpomínat na tenhle kousek v dobrém a i když mi sežral většinu volného času, určitě mi svým způsobem pomohl překonat, sice krátké, ale nelehké období života.

Nikdy jsem nevlastnil datadisk a nevím jak to v Hyborii vypadá dnes, ale možná že se tam jednou vrátím, popravdě už to mám delší dobu v plánu :-) Ale tentokrát ne abych uprchl před realitou...ale abych zase mohl zamávat mečem nad hlavou a vyřknout modlitbu Crommovi. Kdybych neměl ve zvyku u Age of Conan vždy pít jako duha, hodnocení by šlo ještě výš :-)

Pro: Syrová a krutá atmosféra Hyborie, bojový systém, krásná grafika a skvělá hudba, v té době rozmanitost úkolů

Proti: Když jsem hrával já, moc jsem jich neviděl, z dnešního pohledu nemohu soudit

Conana ted hraje hlavne pritelkyne, ale zkusil jsem si ho i ja - nastesti nemam na dalsi MMORPG cas:-P Kazdopadne mi prijde obtiznost na daleko vyssi urovni nez treba WOWko, coz pro mne neni rozhodne plus. Trpi ji ostatne hlavne pritelkyne, pro kterou jsou boje prilis tezke a co chvili ji nekdo nebo neco zabije.

Grafika je na slusne urovni, prijemne je videt i nejaky ten "mature" content.
Iba hlupák nemení svoj názor. Age of Conan prešiel po dvoch rokoch výraznými zmenami a momentálne patrí k tým lepším v svojom žánri. Oproti konkurencii, má Age of Conan unikátny súbojový systém, ktorý využíva rôzne kombá a je to krok vpred od klasického twitch combatu. Rovnako, graficky je Age of Conan stále na špici rebríčka s perfektne vykresleným temným svetom Roberta E. Howarda.
0+5 / -5
cista 8cka momentalne... potencial tam je, rovnako ako aj bugy a nedodelky... takze za takeho polroka by to mohlo byt aj za 85-90%
-60 / -6