Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Afterfall: Reconquest - Episode I


Zajímavosti

Vývoj

Afterfall: Reconquest byl pod názvem Afterfall: Pearl of the Wasteland oznámen 19. října na Facebooku svého tehdejšího vydavatele, Nicolas Entertainment Group. Od 24. července 2014 se dal zakoupit v rámci early access fáze. Zpočátku vývoje realisticky laděnou barevnou paletu vystřídala v prosinci 2014 černobílá s důležitými předměty vyvedenými v syté červeni. Kontrastní styl grafiky připomínající Wii exkluzivní MadWorld (2009) či Betrayer (2014) nebyl přijat pozitivně. Hráči si stěžovali, že příliš namáhá oči a dožadovali se návratu k do stínů ponořeného světa, kterému dominovaly odstíny šedi, béžové a hnědi, nebo alespoň možnosti přepínat mezi shadery.

Tuto možnost již tvůrci kvůli blížícímu se bankrotu nestihli implementovat, ale pokud chcete hrát hru v původním vzhledu, stačí modifikovat ini soubor změnou DepthofField z True na False.

Tvůrci

Podobně jako v případě SiN: Episodes (2006) od Ritual Entertainment se jedná o projekt, který skončil hned po první epizodě. Podobně jako v případě Xbox 360 exkluzivního Too Human (2008) od Silicon Knights došlo během vývoje ke sporu se studiem Epic Games, který tvůrcům poskytl Unreal Engine 3. Polští tvůrci nevypláceli Američanům podíly z prodejů Afterfall: InSanity (2011) a Afterfall: Dirty Arena (2013), pro což v Epicu neměli i kvůli možnému precedentu žádné pochopení a v říjnu 2012 podali na Intoxicate Studios žalobu. O měsíc později soud žalovanému studiu nařídil vyplatit Epicu dlužnou částku.

Vzhledem k tomu, že zadržované peníze Poláci pravděpodobně používali k financování chodu vlastního studia, byla už tehdy jen vyhlídka vleklých soudních sporů s Epicem likvidační. Sumu nezaplatili a nic platit nemínili ani z prodejů epizodického Afterfall: Reconquest. Epic se proto nakonec postaral o to, aby Valve na Steamu přestalo prodávat veškeré hry na UE3 od Intoxicate, květnem 2015 počínaje. Žádost o bankrot studia byla podána u soudu v Katowicích dne 8. června 2015.